1/8 finala Kupa BiH iz naše perspektive
29 Nov 2007 Jučer i prekjučer odigrane su sve utakmice 1/8 finala kupa BiH. U 8 utakmica postignuto je cak 28 golova ili 3,5 po utakmici. Najefikasniji duel je bio onaj u Tuzli u kojem su gosti prvi poveli i na taj način prekinuli Slobodinu seriju od 8 utakmice bez primljenog gol na Tušnju, al su i pored vodstva doživjeli najteži poraz ove jeseni (5:1). Susret u Tuzli je otvoren iznenađujućim vodstvom gostiju (Anto Živković u 18.minuti), al nakon toga je uslijedila serija tuzlaka, te su Tosunović, Kasapović, Huseinović, Jahić i Ahmetović svojim golovima donijeli Slobodi najveću ovosezonsku pobjedu.
Utakmice Velež - Sarajevo (1:1 pen. 6:7) i Željezničar - Modriča (3:2) ponudile su najviše uzbuđenja, a obilježila su ih dva igrača, Dino Hamzić golman Sarajeva i Sanel Jahić napadač Željezničara. Meč u Vrapčićima je ponudio najviše neizvjesnosti. Nakon ranog vodstva domaćih, pogotkom Velagića u 7.minuti, uslijedio je i brz odgovor gostiju koji su izjednačili preko Miloševića u 17.minuti. U ostatku utakmice na terenu se vodila velika borba koja je rezultirala sa 7 žutih kartona. Finiš utakmice donio je pravu dramu, jer Velež je krenuo na sve ili ništa i u tim trenutcima mladi golman Sarajeva Dino Hamzić je svojim odbranama spašavao svoju ekipu. Prije posljednjeg sudijskog zvižduka isključeni su Selver Hodžić iz Veleža i Miloš Babić iz Sarajeva. Penali su donijeli nastavak drame jer je Sarajevo u petoj seriji zahvaljujući Hamziću imalo priliku da riješi pitanje pobjednika, al Kurtanović je zaustavio udarac Harisa Handžića. Odluka je pala u devetoj seriji, nakon što je Hamzić odbranio udarac Almiru Raščiću , a Semjon Milošević savladao Edisa Kurtanovića.
Susret na Grbavici je ponudio malo manju dramu. Željezničar je rano poveo golom Jahića u 10.minuti, al nakon toga pogotka Modriča je skroz otvorila igru te stvorila nekoliko dobrih šansi, al ni domaći im nisu ostali dužni, međutim na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću domaćina. Drugo poluvrijeme nastavilo se otvorenom igrom i u 59.minuti gosti poravnavaju rezulat golom Gavrilovićia, a samo 2 minuta kasnije Mladen Bojić dovodi goste u vodstvo, koje nije dugo trajalo. Samo 9 minuta trebalo je domaćinu da potpuno preokrene rezultat, a strijelac oba gola je bio, a tko drugo do Sanel Jahić i to u 65.minuti iz jedanaesterca i u 70.minuti nakon odlične asistencije najboljeg asistenta Premijer lige Semir a Štilića. Sanel Jahić je i najzaslužniji za prolaz Željezničara jer je u 2 utakmice sa jesenjim šampionom postigao čak 5 golova.
Laktaši su nastavili s odličnim igrama i protiv Brotnja. Tokom cijele utakmice su dominirali i s 4 gola ispratili goste iz Čitluka.
Drugi susret u Mostaru, odigran pod Bijelim Brijegom je rješen golom Matije Matka u 61.minuti koji je uspio materijalizovat dominaciju Zrinjskog tokom cijele utakmice. Gosti su u Mostar došli da se časno oproste od natjecanja u kojem su u posljednoj sezoni igrali finale, a u prethodne dvije polufinale i u tome su uspjeli.
Široki Brijeg je rutinski završio posao protiv gračaničkog Bratstva. Gosti su se u 66.minuti ponadali da mogu napravit iznenađnje nakon što je Muslimović golom iz penala poravnao rezultat na 1:1. Prethodno je Celson u 31.minut doveo domaće u vodstvo. Sve nade gostiju raspršene se u zadnjih 5 minuta u kojim je domaćin golovima Zovke i Roniellea potvrdio pobjedu i prolaz u narednu rundu.
Čelik je u Zenici doživio prvi poraz i primio prve golove u ovoj sezoni. Gosti iz Posušja su iskoristili indisponiranog domaćina i sasvim zasluženo slavili pobjedu kojom su potvrdili prolaz u narednu rundu.

Treba istaći i to da je posjećenost na svim utakmicama bila mizerna.

| Home | Vijesti | Galerija | Video Arhiva | Forum | BiHSoccer Tim | Marketing | Kontakt |
Izvori informacija » Dnevni Avaz i Avaz Sport » Nezavisne Novine » Oslobodjenje» Dnevni list » Glas Srpske » FSRS» NFSBiH