Leotar u četvrtfinalu
28 Nov 2007 Prva utakmica 1/8 finala kupa BiH na rasporedu je bila jučer gdje su na stadionu Police u Trebinju snage odmjerili domaćin Leotar i gosti iz Travnika.
Nakon što su na Piroti uspjeli odigrati neriješeno (0:0), puleni Srđana Bajića su pobjedom od 2:1 izbacili Travničane i tako se plasirali u 1/4 kupa.
Već nakon 5 minuta Leotar je imao vodstvo. Najprije je Radulović propustio odličnu priliku ali se odmah iskupio za to, jer je nakon odličnog proigravanja Šešlije pogodio mrežu gostiju. Do kraja prvog poluvremena domaćini su mogli povisiti rezultat ali su neuspješni bili Šešlija,Komnenić te Golubović.
I gosti su u par navrata zaprijetili na gol Miljanovića a jedna od najboljih prilika "vezira" je ona iz 23. minute kada se Dudić spetljao i šutirao pored gola. Leotar je odličnim golom Jankovića sa 35 metara iz slobodnog uderca došao do već sigurnih 2:0.Nurković je pogledom ispratio loptu koja je ušla u mrežu. Do kraja utakmice gosti su uspjeli smanjiti na 2:1. Nakon što je Čorlija u svom šesnastercu zaustavio Dudića,Efendić je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Varupa. Zadnjih 10 minuta gosti nisu mogli ništa konkretnije napraviti i tako je Leotar prvi četvrtfinalist domaćeg kupa.

Leotar-Travnik 2:1