Lider deklasiran na Tušnju
10 Nov 2007 Poslednji današnji susret 13. kola Premijer lige je donio derbi susret između Slobode i Modriče koji je na kraju završen ubjedljivom pobjedom Slobode koja je Modriču savladala sa visokih 3:0.
Ekipa prvoplasirane Modriče nije uspjela nastaviti niz odličnih rezultata te je nakon šest vezanih prvenstvenih pobjeda danas pretrpila poraz na gostovanju kod Slobode i to sa visokih 3:0. Međutim, mora se priznati da Modriča prema prikazanoj igri nije zaslužila tako visok poraz, ali su joj ga Tuzlaci ipak nanijeli pogotcima Kuduzovića, Kasapovića i Huseinovića.

Iako je odigran pred nekih 4 000 gledalaca sam susret su više obilježile sumnjive situacije nego kvalitetan nogomet. Naime, u 35. minuti je zbog nepostojeće ofsajd pozicije poništen sasvim regularan pogodak Steve Nikolića tako da glavni sudija Mevludin Efendić sigurno neće dobiti visoke ocjene za današnje suđenje, pogotovo ako se u obzir uzme i činjenica da je danas pokazao dvocifren broj žutih kartona.

Pored poništenog regularnog pogotka vrijedi izdvojiti i crveni karton Modričinog Nikole Bajića koji je u 16. i 23. minuti, moglo bi se reći opravdano, zaradio dva žuta kartona i tako puno ranije nego svi njegovi sigurači krenuo put svlačionice. Iako sa igračem manje, Modriča je bila puno bolja ekipa u prvom dijelu susreta, ali je u nastavku taj igrač manje ipak koštao.

Od prvog minuta drugog poluvremena Sloboda kreće puno ofanzivnije što joj se isplatilo već u 69. minuti kada Samir Kuduzović iz drugog pokušaja zatresa mrežu Modriče. Do drugog gola tim sa Tušnja dolazi u 84. minuti kada je precizan bio Emir Kasapović, a konačnih 3:0 za Slobodu je u poslednjoj minuti susrta postavio mladi napadač Said Huseinović.