Prva liga Republike Srpske u fudbalu, 9. kolo
02 Oct 2007 Uprkos remiju kod kuće protiv BSK-a (0:0) fudbaleri Slobode iz Novog Grada/Bosanskog Novog su i dalje ostali lideri prvoligaškog karavana Republike Srpske.

Tim trenera Milorada Inđića sada ima identičan broj bodova sa Sutjeskom i gatačkom Mladosti, ali Fočaci imaju i meč manje koji će igrati u srijedu protiv BSK-a. To je odgođena utakmica 8. kola. Bod na "Mlakvama" je osmi koji su popularni "romantičari" osvojili na strani, a zanimljivo je da u prvih devet kola nemaju nijedan trijumf kod kuće.

Pored Banjalučana bod na strani u ovom kolu osvojio je i bijeljinski Radnik odigravši 2:2 u komšijskom Ugljeviku protiv Rudara. Bijeljinci su imali prednost od 2:0, ali su zeleno-crni uspjeli da dođu do petog remija u sezoni. Ugljevičani u devet utakmica nemaju nijednu pobjedu, kao ni šamački Borac, odnosno Jedinstvo iz Crkvine. U ostalim susretima sve pobjede ostvarili su domaćini.

Milomir Odović je na klupi banjalučkog Borca debitovao pobjedom (2:0) protiv Famosa. Na poluvremenu su najvatreniji navijači domaćeg tima napustili istočnu tribinu, a prije toga su napisali transparent: "Vi brukate grad i nije vas sramota, ni nas što volimo Borac više od života".

Gatačka Mladost je kući došla do bodova golom Miljana Vice iako su domaći od 28. minuta igrali bez isključenog Rajka Ćeranića. Kozara je bez većih problema u komšijskom odmjeravanju snaga savladala Ljubić rutinski 2:0, dok je identičnim rezultatom Sutjeska u Foči nadigrala teslićki Proleter. Posljednji susret 9. kola odigran je juče u Crkvini, a sastali su se Jedinstvo i Drina HE.

Na kraju treba reći da je Ranko Cvijić, komesar za takmičenje Prve lige RS, registrovao prekinutu utakmicu 8. kola Ljubić - Borac (BL) postignutim rezultatom 1:0 u korist Prnjavorčana. Meč je prekinut u 84. minutu zbog ulaska gostujućih navijača u teren koji su fizički napali fudbalere Borca.