Gradiška 2010: Kozara i Sloboda u finalu

GRADIŠKA - Fudbaleri Kozare i Slobode iz Mrkonjić Grada plasirali su se u finale 15. tradicionalnog turnira "Gradiška 2010", koji je finalnim susretom završen sinoć.

Ove dvije ekipe su u polufinalnim utakmicama bile bolje od svojih rivala, BSK-a i Modriča Maksime, a jedino razočarenje su prazne tribine, što u proteklih 14 godina nije bio slučaj. Prvog dana turnira novi prvoligaš Sloboda napravila je iznenađenje i savladala favorizovanu Modriča Maksimu sa 2:1. Dvostruki strijelac za Mrkonjićane bio je novajlija iz Ključa Smajo Šabić u 7. i 84. minutu. Prvo je na asistenciju Saše Đuranovića pobjegao užoj odbrani i sa petnaestak metara poslao loptu pod prečku. Kada je Tomislav Bajunović sa 30 metara u 67. minutu lobovao golmana Slobode Sanela Žilića i izjednačio rezultat na 1:1, svi su očekivali, zbog velike vrućine i sparine, mirniju završnicu i "rulet penale". Međutim, Šabić je šest minuta prije kraja bio brži od uže odbrane "uljara" i ubačenu loptu od Đorđa Inđića sa desetak metara poslao u lijevi donji ugao gola Modriča Maksime. Bivši premijerligaš BiH nije u posljednjih 30 minuta iskoristio ni igrača više na terenu zbog isključenja veziste Slobode Čedomira Ćuluma. Treba istaći da su lijepe prilike, u prvom poluvremenu, za ekipu trenera Nikole Nikića propustili da realizuju Đorđe Savić i Milutin Bojić.

U drugoj polufinalnoj utakmici igračima Kozare i BSK-a bilo je mnogo ugodnije na terenu jer je kiša rashladila i otjerala veliku vrućinu i sparno vrijeme. U takvim uslovima, u otvorenoj igri, bez garda, rastrčali su se fudbaleri iz Gradiške i Banjaluke, ali i pored obostranih prilika, pogodaka nije bilo. Tokom pauze i na početku drugog poluvremena jak pljusak kao da je prijao Kozari, jer je povela - 1:0. Poslije kombinacije sa Ognjenom Gnjatićem, Dejan Kojić je sa sedam metara pogodio donji lijevi ugao gola "romantičara". Nekoliko minuta kasnije, kada se nebo razvedrilo, sijevnuo je "projektil" sa 25 metara iskusnog Rajka Mitića. Lopta je dobila ubrzanje zbog klizavog terena i završila u mreži Banjalučana. Do kraja meča ekipa trenera Vinka Marinovića bila je bolja i zasluženo otišla u finale.

Turnir u Gradišci otvorio je i zaželio uspjeh ekipama predsjednik OFS Gradiška i Organizacionog odbora Rodoljub Oljača, a na adresu organizatora stigao je i dopis u kome predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Igor Radojičić želi svim ekipama puno uspjeha u sportskom i fer nadmetanju, uvjeren da će zadovoljna publika znati da nagradi ne samo pobjednike, već i najsrčanije ekipe.