Zrinjski u 3. pretkolu Evropa lige, Široki Brijeg i Borac is

Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u 3. pretkolo Evropske lige. U revanš utakmici 2. pretkola Zrinjski je večeras na gostovanju u San Marinu pobijedio ekipu Tre Penne Galazzano sa 2:9 (1:4).

Strijelci za bosanskohercegovačkog predstavnika bili su Selimović (3. minuta), Sušić (7.), Žižović (10., 55. iz penala  i 69.), Dragićević (26.), Zadro (53. i 65.) i Šunjić (87.), dok je oba gola za domaćina postigao  Palazzi (26. i 82.).

U prvom susretu odigranom prije sedam dana Mostarci su na domaćem terenu slavili sa 4:1.

Protivnik Zrinjskog u 3. pretkolu biće ekipa danskog Odensea.

Prve utakmice 3. pretkola Evropske lige  na programu su 29. jula, a revanši 5. augusta.

Poraz Širokog Brijega

Nogometaši Širokog Brijega ispali su večeras iz Evropa lige, jer su na svom terenu poraženi od ekipe Austrije iz Beča rezultatom 0:1. Jedini strijelac za klub iz Beča bio je Junuzović u 80. minuti. Nogometaš Austrije Baumgartlinger zaradio je na tom meču crveni karton u 74. minuti. što je Širokobriježanima dalo prednost sa igračem više da dođu do pobjede ali se ona nije ostvarila.

Remi nije bio dovoljan za ekipu iz Banja Luke

Nogometaši Borca oprostili su se od ovogodišnjeg takmičenja u Evropskoj ligi, nakon što su večeras u revanš utakmici 2. pretkola na Gradskom stadionu u Banja Luci igrali nerješno sa ekipom Laussane 1:1 (0:0).

Švicarci su nastup u daljem  takmičenju izborili zahvaljujući pobjedi u prvom susretu sa 1:0.

Ekipa Laussane povela je golom Rouxa u 65. minuti, a konačan rezultat pet minuta kasnije  postavio je Vukelja.

Laussane će u 3. pretkolu igrati sa danskim Randersom.

21.15 Breidablik Koparogur - Motherwell 0:1

Prve utakmice 3. pretkola Evropske lige na programu su 29. jula, a revanši 5. augusta.