Sutjeska jesenji šampion

Utakmicama 13. kola okončan je prvi dio fudbalskog šampionata Republike Sprske. Titulu jesenjeg šampiona osvojila je Sutjeska iz Foče, iako je u posljednjem kolu doživjela ubjedljiv poraz na Palama. Konačna tabela jesenjeg dijela govori da je ovo jedan od najiteresantnijih šampionata Srpske, pošto čak šest ekipa ravnopravno konkuriše za naslov prvaka.

ROMANIJA – SUTJESKA 3:0

Fudbaleri Romanije savladali su Sujesku 3:0 pred svojim navijačima u posljednjoj jesenjoj utakmici šampionata Srpske. Domaći fudbaleri su bili bolji u svim segmentima igre i na kraju su slavili zasluženu pobjedu.

Prvo poluvrijeme je proteklo u dominaciji Romanije, ali i pored nekoliko odličnih šnasi mreže su mitrovale. U nastavku utakmice ''vučica'' je za samo dvije minute srušila otpor Fočaka. Prvo je Nemanja Knežević u 57. minuti na asistenciju Granzova sa petnaestak metara pogodio za 1:0, da bi Marko Marko Blagojević dva minuta kasnije izašao sam pred golmana Matovića i bez problema ga savladao za vođstvo romanije od 2:0. Poslije ovog vođstva gosti nisu uspjeli da se vrate u igru, a tačku na ''i'' stavio je najefikasniji napadač Paljana u jesenjem delu šampiona Nemanja Knežević u 75. minuti.

FAMOS – RADNIK 1:2

Famos i Radnik su prikazanom igrom opravdali epitet derbija u svim segmentima igre. To što su gledaoci vidjeli samo tri gola najveći krivci su golmani Nebojša Divčić i Dragan Đorđić, koji su u više navrata skidali sigurne zicere protivničkih napadača.

Radnik je poveo u 15. minuti, kada je Zoran Nikić uspio da iskoristi svoju drugu priliku. Napadač Radnika je iskosa sa desne strane milimetarski precizno poslao loptu u suprotni nebranjeni dio Divčićeve mreže. U jeku domaćih napada, Radnik je u 75. minuti izveo brz kontranapad koji je u pogodak pretvorio Filip Vujić. Samo minut kasnije Ognjen Šehovac je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, a Đorđe Močević glavom skrenuo loptu u mrežu za smanjenje rezultata na 1:2. Iako je do kraja meča bilo šansi na obje strane, ispostavilo se da je 1:2 konačan rezultat.

BSK – SLOGA (T) 4:1

Ekipa BSK-a je iskoristila kiks Famosa na domaćem terenu i ubjedljivom pobjedom od 4:1 na domaćem terenu protiv Sloge iz Trna zauzela 2. mjesto na tabeli s bodom zaostatka za vodećom Sutjeskom.

MLADOST – PROLETER 0:0

Mladost je u Gacku još jednom razočarala domaće navijače odigravši bez golova s ekipom Proletera. Nekadašnji premijerligaš će tako dočekati proljeće na pretposljednjem mjestu prvoligaške tabele.

LJUBIĆ –  SLOBODA 0:3

Bod sa gostovanja u Bijeljini od prije sedam dana bio je samo loša najava za ekipu Ljubića pred okršaj sa Slobodom. Ekipa iz Novog Grada je slavila s ubjedljivih 3:0 u Prnjavoru, pa je Ljubić nakon jesenjeg dijela jedina ekipa bez ijedne pobjede.

KOZARA – DRINA HE 0:0

Ni Kozara se nije proslavila na oproštaju od svoje publike. Ekipa koja je na početku sezone važila za tim koji može osvojiti titulu, je odigrala neriješeno, 0:0 sa Drinom HE.

DRINA – SLOGA (D) 3:1

DA bi proljeće bilo što neizvjesnije pobrinula se Drina iz Zvornika koja je sigurnom pobjedom od 3:1 protiv Sloge dospjela na treću poziciju s koje predvodi timove koji su sakupili po 22 boda