rinjski ubjedljivo pobijedio Tre Penne sa 4:1

U okviru drugog pretkola Evropske lige Zrinjski je u Mostaru ubjedljivo savladao predstavnika San Marina Tre Penneu sa 4:1.

Navijači mostarskih "plemića" imali su priliku uživati o dobroj fudbalskoj predstavi, golijadi i pobjedi svojim ljubimaca.

Nisu se gledatelji uspjeli ni smjestiti na svoja mjesta, a Zrinjski je već vodio sa 1:0. U prvoj minuti susreta Ivanković je pogodio za odličan start utakmice.

U 21. minuti opet je bio precizan Ivanković, koji je sigurno realizovao najstrožiju kaznu i povećao vodstvo Zrinjskog.

Zrinjski je u tom periodu bio daleko bolja ekipa od gostiju što im se isplatilo u 33. minuti kada je pogodio Sušić za ubjedljivih 3:0.

Četiri minute kasnije gosti nekako uspjevaju doći do prilike i pogotka koji je postigao Pignieri za smanjenje ubjedljivog vodstva "plemića".

Već u narednoj minuti Zadro je postigao novi gol za domaćine i povećao vodstvo na 4:1. Publika na stadionu Bijeli brijeg odlično se zabavljala i uživala u pravoj golijadi koju su im priredili igrači oba tima.

Do kraja susreta domaćini su sačuvali rezultat i obezbjedili dovoljnu rezultatsku zalihu pred revanš.