Katastrofalan poraz Željezničara u Tel Avivu

Prvak Bosne i Hercegovine, ekipa “Željezničara”, teško je poražena u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka protiv izraelskog “Hapoel” iz Tel Aviva sa 5:0.

Na početku utakmice desilo se upravo ono na što je upozoravao trener "plavih" Amar Osim, a to je početni pritisak, koji su domaći stvarali od prvog sudijskog zvižduka.

Igrači “Željezničara” su izdržali deset minuta, a onda je na scenu stupio Maaran Lala, koji je sa 15-ak metara "načeo" Šehićevu mrežu.

Tek što su prošle dvije minute, Hapoel je udvostručio svoju prednost. Izraelci su odigrali odličnu akciju na desnoj strani terena. Domaći igrač je dobro šutirao povratnu loptu, Šehić je dobro reagovao, ali se lopta odbila do Shivhona, koji je bio priseban i mirno je pospremio u mrežu, za veliko slavlje domaćih navijača.

Ni nakon uvjerljivog starta i vodstva od 2:0 domaćini nisu odustajali, pa su nastavili sa konstantnim napadima. Igrači “Željezničara” su uz mnogo sreće uspjeli sačuvati mrežu čitavih 16 minuta, sve do 28. minute, kada je Bešlija skrenuo centaršut Lale u vlastitu mrežu.

I odmah nakon tri minute Lala postiže novi gol na utakmici. Odbrana “Željezničara” ponovo je djelovala nezainteresovano, pa Lali nisu stvarali veće probleme kod postizanja gola.

Nevolje po “Željezničar” nisu prestajale kako je susret odmicao. U 38. minuti Mirko Radovanović je srušio Vermoutha, a engleski sudija Mark Clattneburg pokazuje na bijelu tačku, ali Šehić sjajnom paradom brani udarac Badeera.

Šehićeva radost zbog odbranjenog penala nije dugo potrajala. Nakon minut vremena Lala je postigao svoj treći pogodak na utakmici za potpuni potop prvaka BiH.

Drugo poluvrijeme je proteklo u nešto sporijem ritmu i manje opasnim napadima domaćina, koji su prebacili u nižu brzinu.

I takav Hapoel uspio je stvoriti nekoliko dobrih prilika, koje nisu iskoristili isključivo zahvaljujući nedostatku sreće i manjku koncentracije.

Početni sastavi:

Hapoel Tel Aviv: Ben Shanan, Da Silva, Kende, Badeer, Ben Dayan, Shivhon, Vermouth, Zehavi, Lala, Avihay, Schechter. Trener: Eli Guttman.

Željezničar: Šehić, Stanić, Bogičević, Mešić, Radovanović, Savić, Ćulum, M. Bešlija, Zeba, Višća, Popović. Trener: Amar Osim.