Finale Kupa RS: Slatki poraz Bijeljinaca

Fudbaleri Radnika prvi put su uspjeli da osvoje Kup Republike Srpske. U svom trećem finalu Bijeljinci su stigli do trofeja, jer su u dvije finalne utakmice protiv Kozare rezultatski bili uspješniji. Pravilo zlatnog gola u gostima donijelo im je po završetku utakmice u Gradišci radost, jer su Semberci u Gradišci i pored poraza 1:2 u revanš meču finala Kupa postigli pogodak za razliku od Kozare koja to nije uspjela u prvom meču u Bijeljini kada je Radnik slavio sa 1:0.

Ekipa trenera Vinka Marinovića dobro je započela utakmicu i već u drugom minutu mladi Goran Zakarić je iz drugog pokušaja uspio da savlada golmana gostiju, međutim, loptu sa gol-linije glavom je izbacio štoper gostiju Boško Takovac. U 18. minutu, nakon što je jenjavao početni pritisak domaćina, Radnik je u prvom ozbiljnijem napadu stigao do najstrože kazne. Iskusni igrač Kozare Nenad Studen srušio je u šesnaestercu Dejana Pavlovića koji je bio u naletu. Komandant odbrane gostiju Boško Takovac sa penaltika je poslao loptu u desni ugao gola domaćina. Od tog rezultatskog šoka Kozara se nije uspjela oporaviti sve do kraja finiša prvog poluvremena i pogotka Ozrena Perića u 45. minutu koji je na tribinama dočekan sa velikom radošću. Međutim, glavni sudija Dino Sikirić iz Prijedora na asistenciju svog pomoćnika i sugrađanina Zorana Grbića poništio je regularan gol Kozari navodno zbog ofsajd pozicije. Televizijski snimak pokazuje da su ova dvojica arbitara drastično oštetila Kozaru.

U nastavku meča poslije silovitog šuta Slaviše Ujića i sjajne odbrane golmana Radnika, Kozara je stigla do izjednačenja u 61. minutu. Nenad Studen iz slobodnog udarca sa 20 metara poslao je loptu u same rašlje gola Radnika - 1:1. Tračak nade da Gradiščani mogu stići do trofeja, do četvrtog po redu, probudio je golom u 90. minutu Ozren Perić. Napadač domaćih iskoristio je nesmotrenost odbrane Radnika i sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu. U sudijskoj nadoknadi vremena Kozara je imala još jednu priliku, ali se istakao golman gostiju.

- To što su uradili ovi mladi momci je veliki uspjeh. Pehar je satisfakcija za sav naš trud i znoj koji smo prolili tokom sezone da bismo došli do trofeja. Radnik ima ekipu čiji je prosjek 19 godina i pred ovom generacijom je zaista svijetla budućnost, pod uslovom da nastave ovako naporno da rade. Čestitam i ekipi Kozare i treneru Vinku Marinoviću, jer vidim da smo nas dvojica protagonisti mladih igrača na fudbalskoj sceni Republike Srpske - istakao je trener Radnika Nikola Bala.

U obje ekipe tokom finalnog meča u Gradišci od 28 igrača 16 je bilo do 21 godine. Trener Kozare Vinko Marinović u vatru je ubacio čak osam mladih igrača. Iako je bio tužan po završetku meča, rekao je da nije razočaran igrom.

- Razočaran sam zbirnim rezultatom, a ne igrom. Umalo da postignemo i treći gol, ali nismo imali sreće, jer je u poslednjim trenucima meča golman Radnika sjajno odbranio šut našem najmlađem igraču, sedamnaestogodišnjem Ognjenu Petroviću. Radnik je na vrijeme postigao gol. Imao je psihičku prednost i to je uspješno iskoristio. Ne bih želio da komentarišem sudijske odluke. Mislim da smo u obje utakmice pokazali više, ali jednostavno Kup je takav, pun iznenađenja i meni niša drugo ne preostaje nego da čestitam svojim momcima, ali i ekipi Radnika - naglasio je Marinović.
Mnogobrojni gosti

U svečanoj loži stadiona Kozare u Gradišci, koja je bila pretijesna da primi sve goste, bio je i ministar za porodicu, omladinu i sport u Vladi Republike Srpske Proko Dragosavljević. U njegovom društvu finalni meč pratili su predsjednik Fudbalskog saveza Srpske Mile Kovačević, načelnik opštine Gradiška Nikola Kragulj i drugi gosti.