Mihaljević postigao osam golova

Lokosi nisu uspjeli napraviti iznenađenje, iako su gosti, posljednjih 20 minuta, igrali sa deset igrača zbog isklučenja Sučića. Sloga je, preko Zeca u 28. minuti, došla u vođstvo, nakon jedne sporne akcije po desnoj strani.

Domaći igrači su negodovali i opkolili pomoćnog sudiju smatrajući da je gol postignut iz opsajd pozicije. Lokomotiva stvara šanse za gol, pa treba pomenuti Batlaka čiji precizan udarac golman izbacuje u korner,zatim mladi Bešo koji pogađa prečku. Nakon tih neiskorištenih šansi, Husnić je, u 54. miuti,.izjednačio rezultat. Sloga, koja se pokazala kao uigran tim, golom prvog strijelca lige Hodžića, u 72. minuti, povećava rezultat, da bi isti igrač, u 84. minuti, postavio konačnih 1:3. Utakmicu je dobro vodio najmlađi sudija A liste Druge lige Jug, Mateo Musa, maturant iz Čitluka.

Troglav je deklarisao, na Zgonima, Kupres sa deset golova u mreži gostiju. Kuriozitet je da je Mihaljević postigao osam golova, uz asistenciju Semrena i Vrdoljaka, koji su postigli po jedan gol.

Višići su protiv Rame već do poluvremena riješili pitanje pobjednika. Kalfić je, u 12. minuti, doveo svoju tim u rano vođstvo, da bi Proleta, u 21. i 27. minuti, povećao rezultat, a Matić zapečatio sudbinu gostiju u 40. minuti. Golove za Ramu postigli su Ostojić u 45. i Grubeša u 49. minuti.

Stolac je golom Markića, u 79. minuti, donio radost domaćim navijačima.

Blato i Drinovci podijelili su bodove. Gol za Blato postigao Ćorić, dok su gosti izjednačili prekoPandžića.

Na listi strijelaca, Aldin Hodžić ubjedljivo vodi sa 27 golova, a slijede ga igrači Čapljine Sabahudin Jusufbašić sa 18 i Igor Remetić sa 14 postignutih golova.

Mostar: Lokomotiva - Sloga 1:3
Livno: Troglav - Kupres 10:0
Stolac: Stolac - Brotnjo Čitluk 1:0
Drežnica: Soko - Branitelj 0:3
Višići: Višići - Rama 4:2
Knešpolje: Blato - Drinovci 1:1
Tomislavgrad: Tomislav - Čapljina 2:0