Juniori BiH poraženi od Irske, Englezi idu na EP

Juniorska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom od Irske okončale je kvalifikacije za evropsko prvenstvo. U trećem kolu grupe 3 elitne runde kvalifikacija za igrače do 19 godina bh. nogometaši su u Kievu poraženi od Irske s 1:0. Jedini pogodak postigao je Clifford u 68. minuti. Reprezentacija BiH od 44. minute igrala je s igračem manje, pošto je Alić dobio crveni karton.

U ovom meču za reprezentaciju BiH nastupili su: Divković, Aničić, Alić, Gagula (od 66. Karahmet), Mršić, Kutić, Pandža (od 61. Nikolić, od 87. Dajić), Hadžić, Nuhić, Zlomislić i Popara.

BiH je kvalifikacijski turnir u Ukrajini okončala na posljednjem mjestu s tri poraza.

U drugom meču u grupi Engleska i Ukrajina odigrale su 1:1, pa je Engleska, kao pobjednik grupe, izborila plasman na EP.

4. Bosna i Hercegovina 3 0 0 3 1:9 0

Pored reprezentacije Engleske, plasman na EP još su izborile: Hrvatska, Portugal, Španija, Italija, Holandija, Austrija i domaćin Francuska. Završni turnir na rasporedu je od 18. do 30. jula u Francuskoj.