Druga liga RS, grupa zapad, 30. kolo

BANjALUKA - U posljednjem, 30. kolu Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad, banjalučka Krajina je na svom terenu pobijedila srbačku Slogu sa 2:1. Ovim trijumfom izabranici Božidara Petrovića uspjeli su da se popnu na 11. mjesto i tako će i iduće sezone igrati u ovom rangu takmičenja.

Domaćin je poveo već u 16. minutu golom Miloševića, a isti igrač je pet minuta kasnije povisio prednost Krajine na 2:0. Jedini pogodak za goste iz Srpca postigao je Adamović u 35. minutu.

Fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada zasluženo su sa 2:0 savladali Slogu DIPO iz Gornjih Podgradaca. Bila je to dobra fudbalska predstava, u kojoj su se gosti mrkonjićkoj publici predstavili u dobrom izdanju. Međutim, njihove nade da bi mogli da iznenade vodeću ekipu u šampionatu, sa dva evrogola, raspršio je fudbalski velemajstor Inđić. On je u 37. minutu, šutem sa 25 metara pogodio same rašlje gola odličnog Vasića za 1:0. Isti igrač je u 58. minutu otklonio sve dileme oko pobjednika, a ovoga puta pogodio je sjajnim udarcem sa nekih 20 metara. Treba reći da je golman Sloge DIPO Vasić bio centralna figura na terenu u prvom poluvremenu, jer je na čudesan način zaustavio šuteve Miletića, Travara, Inđića i dva puta Đuranovića. Njemu se u drugom poluvremenu revanširao i golman Slobode Žilić sa dvije odlične intervencije.

Na kraju susreta 300 navijača Slobode priredilo je ovacije svojim izabranicima, proslavljajući na taj način osvajanje šampionske titule, bez obzira na to što još nije donesena odluka o žalbi Slobode na susret Mladost - Crvena zemlja.

Zaključujući nastupe pred svojim navijačima, fudbaleri Crvene zemlje deklasirali su Ravan iz Međeđe sa 8:0. U periodu od 10. do 22. minuta domaći su postigli četiri gola, pa je samo bilo pitanje sa koliko pogodaka u mreži će biti ispraćeni, odnosno da li će domaći navijači proslaviti pobjedu dvocifrenim rezultatom. Pljusak koji je zahvatio Novu Ves u drugom poluvremenu otežavao je posao napadačima Crvene zemlje, ali je ovo i najubjedljiviji trijumf jednog drugoligaša u upravo završenoj sezoni.

Župa Milka je priredila svojim navijačima pravi vatromet golova, pobijedivši Tekstilac iz Dervente sa 7:1, što je i najubjedljiviji trijumf fudbalera iz Milosavaca u drugoligaškom periodu ovog kluba. Gosti iz Dervente stekli su vođstvo kada je Kovačić kaznio neodlučnost domaće odbrane. Od osam golova, najljepši je bio udarac Čegara gotovo sa korner zastavice, kada je lobovao golmana Bobara, što je gledaoce podiglo na noge. Ubjedljiv trijumf igrači Župa Milke su, kako su istakli, poklonili svom treneru Slobodanu Crnatku, koji se od prije devet dana nalazi u bolnici zbog srčanih problema. U ulozi kormilara mijenjao ga je prvotimac Grmuša, koji je svoj rođendan obilježio efektnim golom u 43. minutu.
Rezultati 30. kola

ŽERAVICA: Jedinstvo - Ozren 2:1, MILOSAVCI: Župa Milka - Tekstilac 7:1, DOBOJ: Željezničar - Mladost (KV) 2:0, NOVA VES: Crvena zemlja - Ravan 8:0, BANjALUKA: Krajina - Sloga (S) 2:1, OMARSKA: Omarska - Pelagićevo 1:0, MRKONjIĆ GRAD: Sloboda - Sloga DIPO 2:0, BRONZANI MAJDAN: Gomionica - Borac (Š) 1:0.

16. Tekstilac                30     4      5      21     36:68         17

NAPOMENA: Novi član Prve fudbalske lige Republike Srpske biće Sloboda (Mrkonjić Grad) ili Crvena zemlja (Nova Ves), a biće poznat poslije odigravanja utakmice Mladost (Kotor Varoš) - Crvena zemlja u četvrtak. A da li će se odigrati ovaj susret, zavisiće od odluke Apelacione komisije, kojoj danas u 11 časova predsjedava Duško Vulević iz Bijeljine. Drugu ligu, grupa zapad, napuštaju: Tekstilac (Derventa), Željezničar (Doboj), Mladost (Kotor Varoš), Sloga DIPO (Gornji Podgradci) i Ravan (Međeđa).