Druga liga RS, grupa istok, 30. kolo

BANjA LUKA - Fudbaleri Napretka iz Donjeg Šepka i zvanično su ponovo članovi Prve lige Republike Srpske. U posljednjem kolu Druge fudbalske lige, grupa istok, izabranici Dragoslava Obadovića pobijedili su brčansku Lokomotivu sa 3:0 i tako su sa šest bodova prednosti ispred Podrinja iz Janje završili prvenstvenu trku.

Iako su gosti doputovali bez trenera i sa svega 11 igrača, uspješno su odolijevali sve do 31. minuta kada su domaći stigli do vođstva. Lopte se dokopao Karaman, koji se zatim oslobodio svog pratioca i iskosa sa desne strane šutirao i postigao gol. Drugi pogodak postignut je u 74. minutu. U kaznenom prostoru Lokomotive Bratanović je sa leća srušio Milojevića, a sudija Zoran Manojlović iz Bijeljine bez dvoumljenja pokazao je na bijelu tačku sa koje je precizan bio Gajić. Samo dva minuta kasnije postavljen je konačan rezultat, a strijelac je bio rezervista Simić kome je to bio prvi pogodak u dresu Napretka.

Drugoplasirano Podrinje iz Janje na svom terenu pobijedilo je rogatičku Mladost sa 4:0. Domaći su poveli već u sedmom minutu golom Dukića. U nastavku su izabranici Mirsada Alajbegovića postigli još tri gola. Hadžić je u 46. minutu povisio na 2:0, a onda još dva pogotka Vučića u 67. i 83. minutu.

Trećeplasirano brčansko Jedinstvo je pobijedilo Glasinac iz Sokoca sa 2:0. Strijelac oba gola bio je Džonlić, ali u redovima Brčaka ne mogu biti zadovoljni postignutim u ovoj sezoni, jer su vjerovali da će se ekspresno vratiti u prvoligaško društvo.

Jedinstvo iz Brodca i Mladost iz Velike Obarske igrali su neriješeno 1:1. Gosti su poveli u osmom minutu golom Anđelića is slobodnog udarca sa više od 20 metara. U posljednjim trenucima susreta gostujući igrač Kapikul igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija Zoran Dragojlović iz Brčkog pokazao je na bijelu tačku sa koje je bio precizan Mijatović.

Prava goleada viđena je u Bratuncu, gdje je domaće Bratstvo, koje je još ranije preselilo među trećeligaše, pobijedilo Proleter iz Dvorova sa 5:4, iako su gosti na poluvremenu imali dva gola prednosti i vodili sa 4:2.

Velež iz Nevesinja je zahvaljujući raspoloženom Grubačiću pobijedio Rudar iz Ugljevika sa 2:0. Grubačić je u 24. minutu pogodio mrežu gostiju, a u 82. minutu nad njim je načinjen penal, koji je kapiten Petković pretvorio u konačnih 2:0 za Nevesinjce, koji će iduće sezone igrati u nižem rangu takmičenja.
Rezultati 30. kola

DONjI ŠEPAK: Napredak - Lokomotiva 3:0, JANjA: Podrinje - Mladost (R) 4:0, BILEĆA: Hercegovac - Vlasenica nije odigrano (gosti nisu doputovali), BRATUNAC: Bratstvo - Proleter (D) 5:4, NEVESINjE: Velež - Rudar (U) 2:0, MILIĆI: Milići - Gorica 2:0, BRODAC: Jedinstvo - Mladost (VO) 1:1, BRČKO: Jedinstvo - Glasinac 2:0.