Posljednje kolo Prve lige RS: Romanija seli u Drugu ligu

Fudbaleri Romanije nisu uspjeli da izbore opstanak u Prvoj ligi Republike Srpske pošto su remizirali sa Sutjeskom (2:2) u posljednjem kolu. Tako su se Paljani pridružili već ranije otpisanim Ljubiću i Slogi iz Trna te će sljedeće sezone igrati u Drugoj ligi, grupa istok, a u prvoligaškom karavanu proveli su samo jednu sezonu.

Da je Romanija došla do pobjede u Foči, i pored pobjede Drine HE Paljani bi ostali u Prvoj ligi. Šef stručnog štaba "vučice" Dragan Radović čestitao je ekipi Drine HE na opstanku u Prvoj ligi Srpske te naglasio da su problemi finansijske prirode jedan od glavnih razloga što Romanija nije uspjela da izbori opstanak.

- Protiv Sutjeske smo odigrali dobar meč i dali svoj maksimum, ali na kraju smo stigli samo do neriješenog rezultata te smo ispali iz lige. Dva puta smo stizali vođstvo domaćina, a malo je nedostajalo i da ih pobijedimo. Nemam nijednu zamjerku na ponašanje domaćina, kao i na suđenje koje je bilo korektno. Zasluženo smo ispali, a ako se u obzir uzme situacija u klubu u posljednjih šest mjeseci, uspjeh je što smo takmičenje i završili. Fudbaleri nisu dobili nijednu jedinu marku u proljećnom dijelu šampionata, a na kraju smo sezonu završili sa samo 13 igrača. Dosta njih je otišlo zbog besparice i to je sigurno glavni razlog zbog kojeg smo ispali - rekao je Radović.

Gostujući igrači su dva puta stizali vođstvo, ali nisu imali snage za potpuni preokret. Povela je Sutjeska u 17. minutu preko Aleksandra Kunovca, da bi Nikola Blagojević izjednačio šest minuta prije kraja prvog poluvremena. Novu radost Fočacima donio je Dario Blagojević u 74. minutu, a Nikola Mazić je uspio da izjednači na 2:2 u 88. minutu meča. Međutim, u posljednja dva minuta susreta Paljani nisu uspjeli da dođu do gola koji bi ih ostavio u prvoligaškom karavanu.

Prvak za sezonu 2009/2010. je ekipa Drine iz Zvornika koja će sljedeće sezone igrati u Premijer ligi BiH.

Rezultati 26. kola

U posljednjem, 26. kolu Prve fudbalske lige Republike Srpske postignuti su sljedeći rezultati: Sloga (T) - BSK 1:3, Proleter - Mladost 3:1, Radnik - Famos 5:0, Sutjeska - Romanija 2:2, Sloboda - Ljubić 2:1, Drina HE - Kozara 2:1, Sloga (D) - Drina (Z) 1:1.