Banjalučki Borac pobjednik Kupa BiH

Nogometaši Borca iz Banje Luke pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine. U uzvratnoj utakmici finala Kupa BiH na stadionu Grbavica, pred oko 13.000 gledalaca, Borac i Željezničar odigrali su neriješeno 2:2. Prvi susret u Banjoj Luci okončan je rezultatom 1:1, pa je Borac zahvaljujući većem broju golova u gostima osvojio trofej.

Borac je poveo u 6. minuti golom Stevanovića, a na 0:2 povisio je Kajkut u 26. minuti.

Željezničar je u drugom poluvremenu golovima Višće u 49. i Bešlije u 54. minuti došao do izjednačenja. No, i pored terenske inicijative sarajevska ekipa nije mogla doći do punog preokreta.

Sastavi ekipa:

ŽELJEZNIČAR: Šehić, Šimić (od 72. Rovčanin), Radovanović, Bajić (30. Višća), Mešić, Svraka, Čulum, Bešlija, Bekrić, Popović (od 72. Mešanović), Bučan. Trener: Amar Osim.

BORAC: Knežević, Stupar, Žarić, Petrić (od 17. Damjanović), Trivunović, Sakan, Jandrić (od 90. Ćorić), Stančeski, Stevanović, Vukelja, Kajkut (83. Vukobratović). Trener: Zoran Marić.