Prva fudbalska liga RS, 22. kolo: Bez fudbala u Trnu

BANjA LUKA - Utakmica 22. kola Prve fudbalske lige Republike Srpske između Sloge iz Trna i Radnika nije odigrana pošto domaći tim nije izmirio kotizaciju prema Fudbalskom savezu RS, što je potvrdio i delegat Branko Simić.

- Susret između Sloge i Radnika koji se trebao odigrati juče nije odigran jer klub iz Trna nije izmirio obaveze kotizacije prema Fudbalskom savezu. Shodno instrukcijama iz Saveza ovaj meč nije mogao biti odigran - istakao je Simić.

Lider na tabeli Drina iz Zvornika došao je do nove pobjede. Utakmica je kasnila 15 minuta jer na vrijeme nisu došla službena lica i gostujući igrači. Poveli su Zvorničani golom Milenka Mloševića koji je poslije kornera bio najviši u skoku i loptu poslao u mrežu. U 25. minutu domaći igrači su izveli brz kontranapada. Dušan Sredojević je uposlio Igora Aćimovića koji je šutirao po sredini gola za 2:0. Gosti su smanjili u 38. minutu preko Nikole Blagojevića koji je na najbolji način iskoristio centaršut Dejana Tasića. Konačan rezultat postavio je najbolji pojedinac utakmice Aćimović, poslije asistencije Zorana Novakovića.

Drugoplasirani BSK je došao do boda u Novom Gradu. Povela je Sloboda u osmom minutu kada je Nemanja Veinović glavom savladao Sinišu Marčetića poslije kornera koji je izveo Marko Kolundžija. Izjednačenje je donio Perica Ivetić u 61. minutu iz penala. Mirko Tica je oborio Žarka Bakića, a sudija opravdano pokazao na bijelu tačku, sa koje je Ivetić bio precizan.

Golom Dražena Filipovića Sloga je u Doboju slavila protiv Famosa sa 1:0. jednu od mnogobrojnih šansi Dobojlija iskoristio je Filipović i svojoj ekipi donio tri boda. Gosti su mogli do boda u 35. minutu kada je Đorđe Močević izašao sam pred Dejana Plisnića, ali njegov šut je odbranio golman domaćina.

Ljubić je u Gradišci bio na pragu cijelog plijena, ali se na kraju Kozara uspjela izvući iz poraza. Poslije blijedog izdanja u prvom poluvremenu u nastavku utakmice bilo je više uzbuđenja. Ljubić je u vođstvo došao u 70 minutu. Goran Deket glavom je matirao domaćeg golmana koristeći idealan centaršut sa lijeve strane Aleksandra Rajlića. U 83. minutu Vladimir Ančić poslije uspješne kombinacije sa Goranom Deketom izbio je sam pred golmana Kozare Dalibora Kozića ali nije uspio da ga savlada pa je sjajna prilika gostiju ostala neiskorišćena. Kada su svi na stadionu pomisliti da će bodovi ipak otići u Prnjavor napadač domaćih Ozren Perić u trku prihvatio je dubinsku loptu i sa dvadesetak metara ne oklijevajući poslao je pod prečku gola Ljubića za radost i konačnih 1:1 u 88. minutu.

- Slabo smo ušli u utakmicu i tek pred kraj ostvarili smo ofanzivu i uspjeli da izjednačimo. Ljubić se branio tokom svih 90 minuta i bilo je jako teško probiti tu njihovu čvrstu formaciju - rekao je vezista Kozare Rajko Mitić.

Na drugoj strani u redovima gostiju ostao je žal za cijelim plijenom.

- Nezadovoljan sam krajnjim rezultatom jer realno imali smo situaciju u svojim rukama. Dva minuta prije kraja vodili smo sa 1:0, imali stopostotnu priliku koju Ančić nije iskoristio. Gol smo primili u trenutku kada smo bili na terenu sa 10 igrača jer se Njegomirović povrijedio - kazao je trener Ljubića Vlado Jagodić i napomenuo da je ovo u proljećnom dijelu prvenstva 17. osvojeni bod.