Laktaši savladali Zvijezdu iz Gradačca sa minimalnih 1:0

LAKTAŠI - Fudbaleri Laktaša u meču 26. kola Premijer lige BiH savladali su Zvijezdu iz Gradačca sa 1:0 i tako zadržali šanse za opstanak u elitnom rangu takmičenja. U osmom minutu Vladan Grujić izveo je drugi korner sa lijeve strane. Na drugoj stativi Saša Zečević je spustio za Damira Tosunovića, koji je sa tri metra šutirao preko gola. Osam minuta kasnije Igor Mirković je zaposlio Tosunovića, koji je iskosa sa lijeve strane pogodio spoljni dio mreže. I odnos kornera od 9:2 u prvom poluvremenu govori najbolje o konstantnoj dominaciji domaćina, koju u prvih 45 minuta ipak nisu uspjeli da realizuju.

U 56. minutu Laktaši su poveli. Iskusni Darko Ljubojević prihvatio je loptu na nekih 25 metara od gola gostiju i sjajno je ubacio polulijevo iza leđa gostujućih fudbalera. Na loptu je natrčao Borislav Mikić i snažnim šutem poslao pod samu prečku. U 80. minutu gosti zamalo nisu došli do izjednačenja. Iz slobodnog udarca sa 25 metara Srđan Savić je pogodio prečku, a u nastavku akcije Benjamin Delić imao je priliku da sa desetak metara ugrozi gol domaćina. Sjajno je reagovao Saša Zečević i izbacio loptu u korner. U posljednjim trenucima susreta Laktaši su mogli povećati prednost kada je sa lijeve strane šutirao "rezervista" Nemanja Stjepanović. Međutim, lopta je fijuknula pokraj lijeve stative.
Rezultati

TRAVNIK: Travnik - Čelik 2:1 (Fajić 35, Ribić 44 - Duro 67)

TREBINjE: Leotar - Široki Brijeg 0:1 (Varea 35)

LAKTAŠI: Laktaši - Zvijezda 1:0 (Mikić 56)

SARAJEVO: Sarajevo - Zrinjski 3:0 (Avdić 30, Dudo 37, Muminović 79)

SARAJEVO: Olimpik - Slavija 3:0 (Alimanović 27, 54, Vidović 66)

MOSTAR: Velež - Željezničar 0:2 (Kerla 9, Bućan 81)

MODRIČA MAKSIMA: Modriča Maksima - Rudar Prijedor 2:1 (Savkić 64 - Žerić 36, Dašić 72)

TUZLA: Sloboda - Borac 2:0 (Okanović 40. penal, Mostarlić 81)