Premijer liga BiH - 26 kolo

U prvoj od tri utakmice koje Sarajevo zbog kazne kao domaćin mora odigrati bez navijača, bordo tim je protiv Zrinjskog došao do zaslužene i uvjerljive pobjede. Sarajevo je imalo inicijativu i nekoliko pokušaja iz daljine, a do prve prave prilike stigli su gosti. U 28. minuti Mate Dragičević se našao sam pred golmanom Muhamedom Alaimom, ali je šutirao pored gola.

Dvije minute kasnije domaći su došli do vodstva.

Zoran Belošević izveo je korner, a Alen Avdić glavom pogodio mrežu Zrinjskog.

U 37. minuti bilo je 2:0. Nakon duge akcije domaćih Alen Škoro je poslao loptu na drugu stativu, gdje se našao Edin Dudo i neometan postigao gol.

U nastavku oba sastava mogla su do gola, a promjena rezultata došla je u 77. minuti. Milan Muminović ubacio je sa desne strane, na loptu je natrčao Mario Ivanković i prevario Igora Melhera za konačnih 3:0.