Borac i Zeljeznicar finalisti kupa BiH

Uzvratni susret polufinala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine između Zrinjskog i Željezničara u Mostaru, koji je prekinut u 70. minuti pri vodstvu Željezničara od 1:0, neočekivano je nastavljen nakon gotovo jednosatne pauze.

Željezničar je poveo u 64. minuti golom Bućana i tako gotovo osigurao plasman u finale.

U 70. minuti navijači Zrinjskog počeli su ubacivati predmete na teren, a kako se nisu smirili ni nakon molbi kapitena Ivankovića i trenera Jovića, sudija Prošić je nakon 20-minutne stanke odlučio da prekine meč.

Ipak, nakon jednosatne pauze igrači su se vratili na teren i odigrali preostalih dvadesetak minuta meča. U nastavku su Mostarci preko Šunjića postigli izjednačujući pogodak, te je meč završen rezultatom 1:1.

Željezničar je tako s ukupnih 4:2 izborio plasman u finale, gdje će se sastati s banjalučkim Borcem.

Borac je nakon remija 2:2 u prvom meču u Lukavici, u uzvratnom susretu polufinala na svom terenu savladao Slaviju s 1:0. Jedini pogodak postigao je Petrović u 87. minuti.