Druga liga RS, grupa istok, 22. kolo: Napredak pobjegao

BANjA LUKA - Osam kola prije prvenstvene trke u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske, grupa istok, Napredak iz Donjeg Šepka ima četiri boda prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Podrinje iz Janje. Napredak je na svom terenu pobijedio nevesinjski Velež sa 3:0. Najljepši potez na utakmici viđen je u 29. minutu, kada je Gajić sa više od 25 metara iz slobodnog udarca savladao golmana Veleža Zurovca. Najbolji akter utakmice Đukanović dva puta se našao na pravom mjestu i postigao dva efektna gola.

Derbi susret odigran je u Brčkom, gdje je Jedinstvo savladalo jesenjeg prvaka Podrinje iz Janje sa 1:0. Bila je to veoma tvrda utakmica u kojoj je pobjednik odlučen tek u 88. minutu. Gajić je u 88. minutu, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora smjestio loptu u donji desni ugao golmana Miletića, za pobjedu vrijednu tri boda.

Ugljevički Rudar lako je došao do pobjede nad Proleterom iz Dvorova od 4:0. Mreža gostiju zatresla se već u četvrtom minutu, kada je poslije asistencije Stjepanovića bio precizan Radovanović. Mitrović je sa dva identična pogotka u 24. i 42. minutu, iz prekida, donio veliku prednost "rudarima". U nastavku Lazić je iz prekida, sa ivice šesnaesterca, pogodio za konačnih 4:0. U 87. minutu igrač Ugljevičana Lujić zadobio je težu povredu noge i prebačen je na hirurško odjeljenje bolnice u Bijeljini.

Glasinac je uknjižio nove bodove savladavši Lokomotivu iz Brčkog sa 2:1, a igrač odluke ponovo je bio kapiten Sokočana Nikola Jolović. On je prvi gol postigao u osmom minutu, nakon lijepe akcije domaćih fudbalera, a drugi u 59. minutu. U međuvremenu su gosti izjednačili u 37. minutu kada je Nikolić pogodio direktno iz kornera.

Gorica iz Pučila je sa minimalnih 1:0 pobijedila Vlasenicu. Jedini pogodak na utakmici domaći su postigli u 68. minutu, preko "rezerviste" Radića. Malešević je prošao iskosa po lijevoj strani, u kaznenom prostoru Vlaseničana pronašao Radića koji je neometan sa pet metara matirao odličnog Kovačevića. Ružan gest dogodio se u finišu susreta, tačnije u 90. minutu, kada je glavni arbitar na utakmici Velibor Vidaković iz Zvornika pokazao direktan crveni karton fudbaleru Vlasenice Nebojši Kovačeviću, zbog nedoličnog ponašanja.

Milići su pobijedili Bratstvo iz Bratunca sa 2:1. Domaći su došli u vođstvo u 37. minutu iz slobodnog udarca, koji je sa 18 metara precizno izveo Pantić, pogodivši desni donji ugao Pavlovićevog gola. Gosti su do izjednačenja došli šest minuta kasnije. Alempića je u svom kaznenom prostoru srušio Čonjić, a sudija Mirko Šiljegović iz Nevesinja je pokazao na bijelu tačke sa koje je precizan bio Cvijetinović. Pobjednik je odlučen u 84. minutu iz novog penala, koji je uspješno realizovao Đukanović. Prethodno je u kaznenom prostoru gostiju srušen Pantić.
Rezultati 22. kola

DONjI ŠEPAK: Napredak - Velež (N) 3:0, MILIĆI: Milići - Bratstvo (B) 2:1, BRODAC: Jedinstvo - Hercegovac 3:0, BRČKO: Jedinstvo - Podrinje (J) 1:0, SOKOLAC: Glasinac - Lokomotiva 2:1, VELIKA OBARSKA: Mladost - Mladost (R) 2:0, PUČILA: Gorica - Vlasenica 1:0, UGLjEVIK: Rudar - Proleter (D) 4:0.