Druga liga RS, grupa zapad, 22. kolo: Lider prošao Omarsku

BANjA LUKA - Vodeći dvojac u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske, grupa zapad, u 22. kolu zabilježio je pobjede. Crvena zemlja iz Nove Vesi slavila je u Omarskoj protiv istoimene ekipe sa 2:1 i zadržala prvo mjesto. Gosti su poveli golom Rađenovića u 38. minutu. Početkom drugog poluvremena, u 47. minutu, Gačić je udvostručio prednost izabranika Mitra Lukića. Jedini gol za Omarsku postigao je Hrvaćanin u 73. minutu. Domaćin je susret završio sa deset igrača jer je u 90. minutu isključen Marinko Obradović.

Fudbaleri mrkonjićke Slobode zasluženo su sa 3:0 savladali solidnu ekipu Željezničara iz Doboja. Mada su domaći fudbaleri postigli tri gola i u ovom meču iskazali su hroničnu neefikasnost. Naime, dva puta su pogodili stativu i prokockali još desetak prilika za postizanje gola. Sloboda je povela u 29. minutu golom Inđića. Mašić je sa lijeve strane izveo korner, a u skoku je najviši bio Inđić i glavom zakucao loptu u mrežu. Na 2:0 povisio je Đuranović u 41. minutu koji je odbijenu loptu iz kornera poslao u mrežu odličnog golmana Žugića. Tačku na pobjedu stavio je mladi Travar u 90. minutu preciznim udarcem sa petnaestak metara.

Pelagićevo i Mladost iz Kotor Varoša podijelili su bodove igrajući 1:1. Gosti su poveli u 25. minutu, kada je Tabaković odlično izveo slobodni udarac sa desne strane, a neopreznost domaće odbrane iskoristio kapiten Mladosti Vučenović i poslao loptu neodbranjivo u mrežu Morankića. Pelagićevo je izjednačilo u 63. minutu. Tada je Bajraktarević odlično prošao po desnoj strani, uputio prizeman centaršut, a na pravom mjestu našao se Borojević, koji je sa nekih sedam metara poslao loptu u mrežu Mladosti.

Fudbaleri Borca su zabilježili prvu proljećnu pobjedu savladavši Ozren iz Petrova sa 4:0. To je ujedno i prva pobjeda novog trenera Šamčana Gorana Božanovića. Pitanje pobjednika riješeno je za svega sedam minuta, kada su Šamčani postigli tri gola: Josipović u 21, Mirić u 23. i Zorić u 28. minutu. Konačnih 4:0 postavio je Tutnjević u 70. minutu.

U grčevitoj bici za opstanak Sloga DIPO iz Gornjih Podgradaca pobijedila je Tekstilac iz Dervente sa 2:1. Gosti su poveli u 13. minutu golom Mandića, da bi već u idućem napadu Todorović izjednačio na 1:1. Vrijedan trijumf domaćinu donio je Zrnić u 59. minutu.

U Žeravici je Jedinstvo savladalo banjolučku Krajinu sa 3:1. Mreža gostiju zatresla se već u petom minutu kada je pogodio S. Berić. Pobjedu Sloge DIPO potvrdio je Kasagić golovima u 51. i 70. minutu, a počasni pogodak za Banjolučane postigao je Šteković deset minuta kasnije.
Rezultati 22. kola

ŽERAVICA: Jedinstvo - Krajina 3:1, OMARSKA: Omarska - Crvena zemlja 1:2, MRKONjIĆ GRAD: Sloboda - Željezničar (D) 3:0, BRONZANI MAJDAN: Gomionica - Župa Milka 2:1, ŠAMAC: Borac - Ozren 4:0, GORNjI PODGRADCI: Sloga DIPO - Tekstilac 2:1, PELAGIĆEVO: Pelagićevo - Mladost (KV) 1:1, SRBAC: Sloga - Ravan 2:1.