Nakon početnih ispitivanja snaga, prvo uzbuđenje vidjeli smo u 6 minutu, kada je poslije prekršaja Škaljića nad Hrgovićem, nekadašnji reprezentativac BiH izveo slobodan udaraca iskosa sa 20 metara, ali je lopta otišla tik pored lijeve stative.

Dva minuta kasnije, sjajna prilika za Široki Brijeg. Nakon auta, Varea je iznenada šutirao, Hadžiđulbić je već bio savladan, ali je lopta, umjesto u mrežu, pogodila prečku i odbila se u polje.

Gosti se bolje snalaze, češće napadaju, a u 11 minutu nova velika šansa za goste da dođu u vođstvo. Poslije dodavanja Šilića, do lopte je došao Varea, koji je iskosa šutirao, a lopta zamalo otišla pored gola.

Sudija Stankić grubo je pogriješio u 16. minuti, kada poslije oštrog starta Markića nad Čolićem, beku gostiju nije pokazao i drugi žuti karton.

Široki Brijeg ima više od igre, Veležovi napadi su nepovezani i bez opasnosti po gol Bandovića. Prvu ozbiljniju priliku pripremio je Čolić u 22. minuti, ali je njegov centaršut, golman gostiju efektno odbranio.

Prva velika greška odbrambenih igrača gostiju, donijela je veliku radost domaćinu. Poslije jedne ubačene lopet, grubo je pogriješio Ćutuk, do lopte je došao Elvir Čolić, koji je sa desetak metara oštrim udarcem poslao loptu u desni donji ugao Bandovićevog kola – 1:0 i velika radost među igračima i navijačima "rođenih".

U trećem minutu sidijske nadoknade, Hrgović je imao sjajnu priliku da izjednači, ali je njegov oštar udarac, Hadžiđulbić fenomenalno odbranio.

Hrgović je 51. minuti oštro šutirao iz slobodnog udarca, a nakon velike gužve, u šesnaestercu domaćih nije se najbolje snašao Varea i prošla je opasnost za „rođene“.

Bandović je u 53. minutu ostavio Široki Brijeg u igri, kada je odlično odbranio strahovit šut Osmanagića, a samo minut kasnije, šut Kajtaza zamalo je otišao pored gola gostiju.

Markić je u 55 minutu grubo srušio Džafića na samoj liniji šesnaesetrca. Škaljić je odlično izveo slobodan udarac, Bandović je, na trenutak, ispustio loptu, a Džafić nije stigao da je smjesti u mrežu.

Elvir Čolić propustio je u 58. minuti stopostotnu šansu da poveća vođstvo. Nakon sjajnog progravanja Osmanagića, Čolić je uletio u slobodan prostor, zaobišao je Bandovića, a onda, neometan ni od koga, umjesto u praznu mrežu, loptu poslao visoko preko gola. Minut kasnije, sjajni Osmanagić odlučio se na šut sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored desne stative.

U 67. minuti, iznenada se ukazala prilika gostima, ali je Škaljić dobro intervenisao i izbacio loptu u korner.

Nermin Kadić napravio je u 71. minuti grubu grešku, koja umalo nije skupo plaćena. Imao je Kadić loptu u nogama, oklijevao je, do lopte je došao Karoglan, koji je ušao u 16. erac, gdje ga je Kadić uhvatio rukama i oborio na zemlju, a sudija Stankić pokazao na bijelu tačku. Lopti je prišao Wagner, koji je šutirao u desni donji ugao, ali je Emir Hadžiđulbić prozreo njegovu namjeru i fenomenalnom intervencijom odbranio šut i spriječio goste da izjednače rezultat.

Samo četiri minuta kasnije, sjajnu priliku imao je Kajtaz, ali je Bandović uspio loptu izbaciti u korner. Na kraju, veliko slavlje domaćih igrača i navijača.

Abdulah Ibraković, šef stručnog štaba Veleža, rekao je poslije utakmice da je ovo veoma bila teška i veoma bitna pobjeda.

„Široki Brijeg je bio bolji u prvom, mi u drugom poluvremenu. Mislim da je naša pobjeda zaslužena“, istakao je Ibraković.