Druga liga RS, grupa zapad, 21. kolo: Smjena na vrhu

Poslije 21. kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad došlo je do promjene na čelu tabele. U derbiju ove prvenstvene runde, ali i cijelog proljećnog dijela prvenstva, Crvena zemlja je u Novoj Vesi savladala do ovog kola vodeću Slobodu iz Mrkonjić Grada sa 1:0 i zasjela na prvo mjesto.

Pobjednik je odlučen u ranoj fazi utakmice. U 11. minutu poslije asistencije sa desne strane, Rađenović je oštrim udarcem sa desetak metara poslao loptu iza leđa Žilića, što je izazvalo erupciju oduševljenja na stadionu u Novoj Vesi. Domaći su propustili do odlaska na odmor nekoliko idealnih prilika za promjenu rezultata, da bi u nastavku gosti iz Mrkonjić Grada pokazali bolje izdanje, ali u završnici ofanzivnih akcija nisu uspjeli da nadmudre borbenu odbranu Crvene zemlje. Arbitar Dražen Vasiljević autoritativno je vodio meč, a razbuktale strasti na terenu smirivao je sa sedam žutih kartona, da bi u 61. minutu u svlačionicu poslao gostujućeg fudbalera Nenada Vujiučića, koji je prethodno, kao posljednji igrač odbrane, na nedozvoljen način zaustavio brzonogog Rađenovića.

Fudbaleri dobojskog Željezničara uspjeli su velikim zalaganjem da savladaju čvrstu ekipu Gomionice iz Bronzanog Majdana i osvoje tri veoma važna boda u borbi za opstanak. Utakmica je bila puna tempa, jer i gosti su željeli da ostvare bar neriješen rezultat, nisu se branili već su često napadali prema golu Žigića. Kada su domaći u 48. minutu poveli, rasplamsala se borba, a pojedini fudbaleri, posebno gostiju, iskazali su popriličnu dozu nervoze. Sudija Nebojša Bundalo iz Laktaša bio je primoran da pokaže tri crvena kartona: Borisu Malčiću zbog nesportskog ponašanja, Draganu Plavšiću zbog udaranja protivničkog igrača, a rezervnom golmanu Željezničara Milošu Mutavdžiću zato što je bio najagilniji u gužvi koja se odigrala pred klupom domaćih. I bez dvojice fudbalera gosti se nisu predavali, atakovali su ka golu Željezničara, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

U susretu sa Slogom iz Srpca igrači kotorvaroške Mladosti su u prvom dijelu imali inicijativu i više povoljnih prilika, koje su uspjeli da realizuju i tako već poslije prvih 45 minuta obezbijede pobjedu od 4:1.

U Međeđi Ravan je poražena od Jedinstva iz Žeravice sa 2:3. Gosti su golovima Blagojevića vodili sa 2:0, ali su u 73. minutu domaćin preko Mostarca smanjili na 1:2. Nedugo potom povrijedio se golman Žeravičana Račić i na gol je stao fudbaler Kasagić. Razlog za to je činjenica da su gosti u Međeđu doputovali sa samo 11 fudbalera. Igrači Ravni su to iskoristili i u dubokoj sudijskoj nadoknadi iz penala preko Zgodića stigli do 2:2. Njihova radost nije trajala nijedan minut, jer je Jedinstvo došlo do cijelog plijena trećim golom Blagojevića.
Rezultati 21. kola

MEĐEĐA: Ravan - Jedinstvo (Ž) 2:3, KOTOR VAROŠ: Mladost - Sloga (S) 4:1, DERVENTA: Tekstilac - Pelagićevo 3:0, PETROVO: Ozren - Sloga DIPO 1:1, MILOSAVCI: Župa Milka - Borac (Š) 2:1, DOBOJ: Željezničar - Gomionica 1:0, NOVA VES: Crvena zemlja - Sloboda (MG) 1:0, BANjA LUKA: Krajina - Omarska 2:3.