Druga liga RS, grupa istok, 21. kolo: Lider remizirao u Dvor

Lider Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa istok, Napredak iz Donjeg Šepka u 21. kolu igrao je u Dvorovima sa domaćim Proleterom 1:1. Golom Simića izabranici Dragoslava Obadovića poveli su u Dvorovima sa 1:0. Da lider kući ne otputuje sa cijelim plijenom pobrinuo se Jeftić, koji je u posljednjim trenucima susreta izjednačio na 1:1.

Kiks ekipe iz Donjeg Šepka iskoristilo je Podrinje iz Janje, koje je na svom terenu savladalo sokolački Glasinac sa 2:0 i smanjilo prednost u odnosu na lidera na samo jedan bod. Izabranici Mirsada Alajbegovića su do tri nova boda došli golovima Jusufovića iz penala u 35. i Dukića u 74. minutu.

Trećeplasirano Jedinstvo iz Brčkog je igralo sa "fenjerašem" Hercegovcem u Bileći i neočekivano ostalo bez cijelog plijena (0:0). Gosti su imali jalovu terensku inicijativu tokom cijelog susreta, ali nisu uspjeli zatresti mrežu Bilećana. U prvom poluvremenu izgledne prilike propustili su Vasić i Sinanović, dok su u nastavku i domaći imali dvije, tri poluprilike. Najbolju priliku za Brčake, propustio je "rezervista", Tešić, u 90. minutu, kada je umjesto mreže pogodio prečku na golu golmana Ivkovića.

U Rogatici domaća Mladost ispratila je Goricu iz Pučila sa pet golova u mreži. Glavni režiser i ove pobjede domaćih bio je Nenad Tošović, koji je uz dva postignuta gola pogodio jednu prečku, fenomenalno asistirao kod drugog gola Siniše Tadića i cijelu utakmicu bio nerješiva enigma odbrani Gorice. Dva gola na ovoj utakmici postigao je i rezervni igrač Siniša Tadić koji je za devet minuta raspršio sve nade gostiju da mogu nešto ozbiljnije učiniti na vrućem terenu u Rogatici. I gol Ristanovića u 42. minutu bio je lijep, a možda i presudan za ishod ove utakmice, pogotovo što je Milija Rajak dozvolio da mu golman gostiju Gavrić u 15. minutu odbrani opravdano dosuđeni penal koga je u svom kaznenom prostoru skrivio Živković.

Susret u Nevesinju između Veleža i Milića završen je miroljubivo, 1:1. Domaćin je poveo golom Milidraga koji je u jednoj gužvi bio najprisebniji i savladao nemoćnog Jolovića. Gosti su izjednačili u 75. minutu kada je glavom pogodio Žugić iz sumnjive pozicije.

Brčanska Lokomotiva i Mladost iz Velike Obarske podijelili su bodove. Gosti su prvi stigli u vođstvo preko Grujičića u 42. minutu. Mogli su domaći stići do izjednačenja u 62. minutu, kada je golman Lokomotive, Panić šutirao penal. Međutim, njegov udarac, odbranio je najbolji pojedinac susreta, golman Mladosti, Milan Trninić. Do boda, domaća ekipa stigla je u samom finišu susreta, preko Đorđića u 84. minutu.
Rezultati 21. kola

DVOROVI: Proleter - Napredak (DŠ) 1:1, VLASENICA: Vlasenica - Rudar (U) 0:1, ROGATICA: Mladost - Gorica 5:0, BRČKO: Lokomotiva - Mladost (VO) 1:1, JANjA: Podrinje - Glasinac 2:0, BILEĆA: Hercegovac - Jedinstvo (BČ) 0:0, BRATUNAC: Bratstvo - Jedinstvo (BR) 4:2, NEVESINjE: Velež - Milići 1:1.
Plasman

1. Napredak 48, 2. Podrinje (J) 47, 3. Jedinstvo (BČ) 43, 4. Rudar (U) 37, 5. Gorica 33, 6. Glasinac 32, 7. Lokomotiva 27, 8. Jedinstvo (BR) 27, 9. Vlasenica 27, 10. Proleter (D) 27, 11. Mladost (VO) 26, 12. Mladost (R) 26, 13. Velež (N) 25, 14. Milići 22, 15. Bratstvo (B) 15, 16. Hercegovac 9.
Parovi 22. kola

U 22. kolu, koje se igra u subotu i nedjelju, 10. i 11. aprila sastaju se: DONjI ŠEPAK: Napredak - Velež (N), MILIĆI: Milići - Bratstvo (B), BRODAC: Jedinstvo - Hercegovac, BRČKO: Jedinstvo - Podrinje (J), SOKOLAC: Glasinac - Lokomotiva, VELIKA OBARSKA: Mladost - Mladost (R), PUČILA: Gorica - Vlasenica, UGLjEVIK: Rudar - Proleter (D)
Žalba Gorice

Fudbalski klub Gorica uputio je žalbu na nastup fudbalera rogatičke Mladosti Siniše Tadića. Prema informacijama drugoligaša iz Pučila Tadić je nastupio sa tri žuta kartona.

- Žalbu smo poslali u roku i očekujemo da komesar za takmičenje meč registruje službenim rezultatom 3:0 u našu korist. Osim toga u Rogatici smo doživjeli takva poniženja, uvrede, pljuvanja, na terenu je bio masakr prema našim igračima. U sve to uklopili su se i arbitri predvođeni Milošem Pantićem, koji su podržavali masakr domaćih igrača - rekao je potpredsjednik FK Gorica Branko Petrović.