U posljednjoj utakmici današnjeg programa 20. kola Premijer lige BiH tim sa Grbavice savladao je komšije iz Istočnog Sarajeva rezultatom 2-0 pred oko 6.000 gledalaca.
Domaći su odmah krenuli agresivno, sa namjerom da što prije postignu pogodak. Iz prvog ozbiljnijeg napada došli su do vodstva. Naime, nakon solo prodora Bučan pada u šesnaestercu gostiju, a sudija Tomislav Čuić iz Tomislavgrada pokazao je na kazneni udarac. To je izazvalo negodovanje igrača Slavije.

Nakon što su se strasti smirile poentirao je Samir Bekrić za 1-0. Samo dvije minute kasnije i gostu su tražili jedanaesterac. No, ovoga puta sudijska pištaljka ostala je nijema. U 16. minuti nova šansa za "plave". Nakon kornera koji je izveo Bekrić, glavom je šutirao Haris Bešlija. Ipak, nije na najbolji način zahvatio loptu.

Gosti su zaprijetili u 27. minuti kada Spalević pogađa spoljni dio mreže. Pet minuta kasnije svoj šut oprobao je i Ćulum, ali je Dujković bio na oprezu. Golman gostiju dobro je intervenisao i dvije minute poslije kada je zaustavio udarac Bekrića.

Rezultatom 1-0 okončano je prvo poluvrijeme. U nastavku su gosti krenuli odlučnije ka golu Šehića. U 56. minuti lijepa akcija igrača Slavije. Kutalija je sa lijeve strane sjajno uposlio Spalevića koji nije bio precizan. Tri minute kasnije Šćepanović je odlično šutirao, ali je lopta otišla pored gola. Utakmica je riješena u 74. minuti kada je Bekrić izveo skraćeni korner, a Bajić glavom pogodio za 2-0.

Pred sami kraj ovog dvoboja jedan navijač utrčao je na travnjak i udario golmana Dujkovića. To je izazvalo prekid od nekoliko minuta.

Ovom pobjedom tim sa Grbavice instalirao se na prvo mjesto. Banjalučki Borac svoju utakmicu igra sutra.