Druga liga RS, grupa zapad, 18. kolo: Lider pao u Žeravici

U derbiju 18. kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad, odigranom u Žeravici domaće Jedinstvo savladalo je lidera Slobodu iz Mrkonjić Grada sa 1:0. Domaći su već na otvaranju susreta, tačnije u petom minutu, došli do prednosti, a strijelac je bio Kasagić, koji je sa ivice kaznenog prostora pogodio pravo mjesto. Najbolju priliku gosti su imali u 35. minutu kada je Đuranović sa linije peterca šutirao preko prečke.

Drugoplasirana Crvena zemlja iz Nove Vesi na gostovanju u Gornjim Podgradcima zabilježila je pobjedu od 2:0. Izabranike Mitra Lukića u prednost je već u devetom minutu doveo Gačić. Pobjedu gostiju potvrdio je Zeljković u 60. minutu.

Susret između kotorvaroške Mladosti i Tekstilca iz Dervente (1:1) je protekao u znaku sudije Borislava Milinovića koji je pokazao 12 žutih i jedan crveni karton. Domaći su krajem prvog poluvremena došli u vođstvo, kada je neko od gostujućih igrača skrenuo loptu Petrušića u Bobarovu mrežu. U 61. minutu je srušen Demonjić pa su gosti preko Blagojevića iz penala izjednačili, poslije čega je zbog prigovora isključen Varošić.

Trener Mladosti Branko Ponorac rekao je da je sudija od početka sjeckao igru, čime je izazvao reagovanje igrača, posebno domaćih, od kojih nekoliko zbog žutih kartona neće moći da nastupi u subotnjem susretu sa Jedinstvom.

- Od kada igram fudbal, već 16 godina, ne pamtim lošije suđenje, koje je izazvalo revolt igrača i gledalaca - rekao je kapiten Kotorvarošana Igor Vučenović.

Fudbaleri Pelagićeva neočekivano su na svom terenu poraženi od dobojskog Željezničara sa 0:3. Domaći su imali potpunu terensku inicijativu, stvarali brojne šanse, ali su gosti kući otišli sa cijelim plijenom. Već u devetom minutu Tripić je odlično centrirao sa desne strane, nesrećno je reagovao Dujković i prevario svog golmana Morankića. Dva minuta kasnije golman Žigić je oborio Borojevića, a sudija Dragan Zemunović opravdano je pokazao na "bijelu tačku". Međutim, Markovićev šut odbranio je Žigić, a na odbijenu loptu je natrčao ponovo Marković i pogodio prečku. U 24. minutu domaći štoper Muratović je pogodio stativu. U 36. minutu iskusni Kiperović je povećao prednost Dobojlija na 2:0. U finišu susreta gosti su postigli i treći pogodak, iz penala preko Milutina.

Fudbaleri Ravni ubjedljivom pobjedom protiv Ozrena sa 3:0 povećali su šanse za opstanak. Mrežu golmana Šešlaka načeo je najbolji akter susreta Brkić u 40. minutu. Na 2:0 povećao je iskusni Zgodić u 58. minutu iz penala, da bi Brkić svojim drugim golom u 65. minutu postavio konačan rezultat.
Rezultati 18. kola

ŽERAVICA: Jedinstvo - Sloboda (MG) 1:0, BRONZANI MAJDAN: Gomionica - Omarska 6:0, ŠAMAC: Borac - Krajina 1:1, GORNjI PODGRADCI: Sloga DIPO - Crvena zemlja 0:2, PELAGIĆEVO: Pelagićevo - Željezničar (D) 0:3, SRBAC: Sloga - Župa Milka 0:0, MEĐEĐA: Ravan - Ozren 3:0, KOTOR VAROŠ: Mladost - Tekstilac 1:1.