Druga liga RS, grupa istok, 18. kolo: Napredak preuzeo tron

Poslije 18. kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa istok, došlo je do smjene na vrhu. Do ovog kola trećeplasirani Napredak iz Donjeg Šepka sa 2:1 savladao je Jedinstvo iz Brodca i preuzeo lidersku poziciju.

Gosti su poveli u petom minutu, kada je Tedorović za ivice kaznenog prostora savladao golmana Napretka Pantelića. Dvanaest minuta kasnije rezultat je izjednačen. Sa desne strane centrirao je Lazić, a Vasiljević je glavom savladao nemoćnog Sofrenića. U 79. minutu igrači Napretka došli su do potpunog preokreta, a strijelac je bio Jovanović.

U derbiju kola Rudar iz Ugljevika je bez većih problema savladao jesenjeg prvaka i do ovog kola vodeće Podrinje iz Janje sa 3:0. U 13. minutu D. Simikić poslije asistencije Stevanovića sa pet metara naprosto je pocijepao mrežu golmana Miletića. Poslije nekoliko izglednih prilika domaćina, u 42. minutu Dragan Simikić iz prekida igre je pronašao Lazića koji je glavom loptu poslao u mrežu. U nastavku susreta "rudari" su postigli još jedan pogodak, a strijelac po drugi put na ovom susretu bio je D. Simikić u 48. minutu.

Brčansko Jedinstvo neočekivano je na svom terenu sa Milićima igralo neriješeno 1:1. Iako su domaći fudbaleri opsjedali gol izvrsnog golmana Milića, Gorana Jovića, više od bod nisu uspjeli osvojiti. Iz jedinog, ozbiljnijeg napada, gosti su u 52. minutu preko Petkovića stigli do vođstva. Brčaci su preko Vasića, koji je bio siguran sa "bijele tačke" uspjeli doći do izjednačenja. Međutim, do pobjede nisu uspjeli stići, jer je golman Jović "zaključao" svoja vrata.

Glasinac je bio bolji tokom cijele utakmice i zasluženo je pobijedio Velež iz Nevesinja sa 2:0. Sokočanima je posao bio olakšan, jer su od 38. minuta imali igrača više zbog isključenja Lazara Ćuka zbog drugog žutog kartona. Zanimljivo je da je igrač odluke bio debitant u ekipi Glasinca, Predrag Krsmanović, koji je napunio tek 16 godina, pa je igrao sa specijalnom ljekarskom dozvolom, ali mu to nije smetalo da zatrese mrežu gostiju u 52, a potom i u 79. minutu.

Susret u Vlasenici između istoimenog domaćina i rogatičke Mladosti završen je neriješeno, 1:1. Domaći su do prednosti došli u 27. minutu golom Ećimovića. I kada se očekivao posljednji zvižduk Slavoljuba Gogića iz Istočnog Sarajeva Rogatičani su golom Obradovića stigli do vrijednog boda u borbi za opstanak.
Rezultati 18. kola

DONjI ŠEPAK: Napredak - Jedinstvo (BR) 2:1, BRČKO: Jedinstvo - Milići 1:1, SOKOLAC: Glasinac - Velež (N) 2:0, VELIKA OBARSKA: Mladost - Bratstvo (B) 4:1, PUČILE: Gorica - Hercegovac 3:2, UGLjEVIK: Rudar - Podrinje (J) 3:0, DVOROVI: Proleter - Lokomotiva 3:3, VLASENICA: Vlasenica - Mladost (R) 1:1.