Borac u finišu stigao do remija

Slavija i Borac su u prvom polufinalnom susretu odigrali neriješeno, 2:2, čime su Banjolučani bliže plasmanu u finale Kupa BiH. Iako su Sarajlije do 86. minuta vodile sa 2:0, izabranici trenera Zorana Marića u finišu su uspjeli da stignu do više nego povoljnog rezultata.

U 15. minutu domaćin je imao priliku, Vučina Šćepanović je šutirao sa 18 metara, a golman Miloš Milinović paradom zaštitio svoju mrežu. Sedam minuta kasnije golman Borca je izašao kao pobjednik i u duelu sa Levanijem Kutalijom. Domaćin je u 37. minutu promašio penal. Poslije starta Vuleta Trivunovića nad Kutalijom, sa 11 metara je mlako šutirao Branko Baković. Golmanu Milinoviću nije bilo teško da ukroti njegov udarac. Minut prije kraja prvog dijela Goran Simić je šutirao iz povoljne pozicije, a Trivunović je sa gol-linije izbacio loptu u polje.

Slavija je povela u 53. minutu. Vlastimir Jovanović je uputio centaršut sa desne strane, a Baković je sa pet metara glavom poslao loptu u mrežu.

U 74. minutu Slavija je došla do 2:0. Jovanović je dugom loptom sa lijeve na suprotnoj strani pronašao Đorđa Tadića, koji je ušao u šesnaesterac. Bio je u sendviču izmeću Leonida Ćorića i Draška Žarića, pao je, a sudija Danijel Pajić je drugi put pokazao na penal. Kapiten Bojan Regoje bio je precizan.

U finišu susreta drama. Dva puta je iz slobodnog udarca centrirao Miroslav Stevanović, a Ljubiša Vukelja i Leonid Ćorić su obezbijedili remi za goste. Tako je Borac stigao do izvrsnog rezultata pred revanš na svom terenu.
Revanš susreti

Revanš susreti polufinala Kupa BiH na programu su u srijedu, 14. aprila. U utorak uveče na "Grbavici" Željezničar je u prvom polufinalu pobijedio Zrinjski sa 3:1. Golove za Sarajlije postigli su Bućan u 15. i 67. i Mešanović u 60. minutu, a za Mostarce gol nade je djelo Kordića u 29. minutu.