Prva fudbalska liga Republike Srpske, 16. kolo

Derbi susret 16. kola Prve fudbalske lige Republike Srpske pripao je Drini iz Zvornika koja je na svom terenu savladala Sutjesku rezultatom 3:0.Tu situaciju najbolje je iskoristio BSK, koji je trijumfom u Palama zauzeo prvu poziciju na tabeli, a uz to još ima i utakmicu manje. Drina je povela u 35. minutu golom Dalibora Krezovića kojeg je zaposlio Zoran Novaković. U 47. minutu Ivan Ninić je proigrao Novaković koji je sa 16 metara iskosa pogodio mrežu nemoćnog Vladice Babovića. Najbolji pojedinac utakmice Novaković u 56. minutu postigao je svoj drugi, a za Zvorničane treći gol, što se na kraju pokazalo kao konačan rezultat.

U utakmici u Palama BSK je došao do tri boda zahvaljujući defanzivcu Nenadu Novakoviću koji je u 16. minutu iskoristio centaršut i loptu poslao u mrežu. Jedan udarac bio je dovoljan Slobodi iz Novog Grada da dođe do cjelokupnog plijena. Dogodilo se to u 41. minutu kada odbrana domaćih nije obratila pažnju na Aleksandra Stanojčića koji je sa desetak metara snažnim šutem matirao Dejana Plisnića.

Zahvaljujući Zoranu Deketu, Ljubić je došao do druge pobjede u šampionatu, koji je bio precizan sa bijele tačke u 65. minutu meča. Goleada je viđena u Trnu gdje je Drina HE odnijela bodove. Višegrađani su vodili sa 3:0 već u 22. minutu da bi domaći smanjili na 2:3 u krajem prvog poluvremena.
Plasman

1. BSK 29, 2. Drina (Z) 28, 3. Sutjeska 28, 4. Famos 26, 5. Sloboda 23, 6. Radnik 23, 7. Sloga (D) 23, 8. Kozara 22, 9. Drina HE 21, 10. Romanija 19, 11. Proleter 17, 12. Sloga (T) 15, 13. Mladost 14, 14. Ljubić 11.
Rezultati

Sloga (T) - Drina HE 2:3, Sloga (D) - Sloboda 0:1, Ljubić - Proleter 1:0, Romanija - BSK 0:1, Famos - Mladost 4:1, Kozara - Radnik 3:2, Drina (Z) - Sutjeska 3:0.