Nogometaši Čelika, Leotara, Laktaša i Zvijezde ubilježili su pobjede u 19. kolu Premijer lige BiH. Čelik je u derbiju na stadionu "Bilino polje" u Zenici savladao tuzlansku Slobodu sa 2:1. Tuzlaci su došli u vodstvo u 42. minuti golom Mostarlića. Izjednačio je Obuća u 63. minuti, a pobjedu Čeliku donio je Jamak deset minuta kasnije.

Laktaši su u 19. kolu pobijedili Velež sa 3:1 i tako došli do treće pobjede u seriji. Domaći su već nakon prvih 45 minuta riješili pitanje pobjednika. Do vodstva su došli u 33. minuti preko Cvetkovića, a golovima Novakovića u 37. i 44. minuti iz penala osigurali pobjedu. Počasni pogodak za Velež postigao je Salihović u 59. minuti.

Leotar je također sa 3:1 pobijedio Modriču, a strijelci za Trebinjce bili su Ristić (4.), Šešlija (83.) i Magazin (87.). Jedini pogodak za Modriču postigao je Stokić (73.).

Zvijezda je u Gradačcu, golom Delića u 71. minuti, pobijedila Rudar s 1:0.

Široki i Borac podijelili bodove

U derbi susretu 19. kola nogometne Premijer lige BiH Široki Brijeg i Borac su na "Pecari" odigrali neriješeno 0:0.

Širokobriježani su tako i nakon četiri kola proljetnog dijela prvenstva bez pobjede, dok se Borac ovim remijem učvrstio na prvom mjestu.