Gostujuće pobjede Zrinjskog i Laktaša

Fudbaleri Zrinjskog, Laktaša, Travnika, Veleža i Slobode ostvarili su pobjede u 18. kolu Premijer lige BiH. U gostima su slavili Zrinjski i Laktaši, dok su igrači Travnika, Veleža i Slobode došli do minimalnih pobjeda na svom terenu. Jedini remi zabilježen je u Prijedoru između Rudara i Širokog Brijega.

Zrinjski je u Lukavici savladao Slaviju sa 2:0. Strijelci su bili Dragičević u 19. i Kordić u 76. minuti.

Veliko iznenađenje priredili su Laktaši, koji su slavili u gostima protiv Modriče sa 2:0. Gosti su došli u vodstvo u 63. minuti preko Grujića, a konačnih 2:0 postavio je Mikić u 68. minuti iz penala.

Travnik je s minimalnih 1:0 pobijedio Olimpika, a strijelac je bio Brkić u 41. minuti. Istim rezultatom Velež je pobijedio Sarajeva. Jedini pogodak postigao je Čolić u 4. minuti, dok je Sloboda golom Miloševića u 76. minuti pobijedila Leotar sa 1:0.

U Prijedoru su Rudar i Široki Brijeg odigrali 1:1. Domaći su došli u vodstvo preko Dašića u 14. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Karoglan u 56. minuti.

Pobjede Željezničara i Borca

Fudbaleri Željezničara su u 18. kolu Premijer lige BiH večeras u Sarajevu pobijedili Zvijezdu iz Gradačca sa 2:0.

Golove su postigli Šimić u 20. i Bekrić u 81. minuti iz penala.

Željezničaru je ovo bila treća pobjeda u proljetnom dijelu prvenstva, zahvaljujući kojoj je došao na drugo mjesto na tabeli.

Lider na tabeli Premijer lige BiH banjalučki Borac pobijedio je Čelik sa 2:1. Gosti iz Zenice došli su u vodstvo u 19. minuti preko Jamaka, a izjednačio je Vukelja u 37. minuti. Isti igrač je u posljednjim momentima utakmice postigao drugi gol za pobjedu svog tima.

Lista strijelaca:

- 10 golova: Džafić (Velež) i Mešanović (Željezničar)

- 9 golova: Stajić (Modriča), Škoro (Sarajevo)

- 8 golova: Spalević (Slavija), Karalić (Laktaši), Dudić (Travnik)

- 7 golova: Wagner i Varea (Široki Brijeg)

- 6 golova: Čolić (Velež), Mišić (Široki Brijeg), Bilbija (Borac), Bekrić (Željezničar)

- 5 golova: Ivanković i Kordić (Zrinjski), Zaimović (Velež), Vranješ (Borac), Vidović (Čelik), Kušljić (Rudar), Petković (Laktaši).