Druga fudbalska liga RS, grupa istok 14. kolo

BANjA LUKA - U 14. kolu Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa istok, vodeći dvojac nije uspio da zabilježi pobjede na svom terenu. Kiks Podrinja iz Janje i brčanskog Jedinstva iskoristio je Napredak iz Donjeg Šepka, koji im je poslije pobjede prišao na dva boda zaostatka.

Lider iz Janje je na svom terenu igrao sa brčanskom Lokomotivom neriješeno, 2:2. Gosti su poveli u devetom minutu. Mičić je izašao sam ispred Miletića i savladao ga, a na sličan način Stević je u 49. minutu povećao vođstvo Brčaka na 2:0. U nastavku susreta domaćin je na jedvite jade uspio da izjednači rezultat. Najprije je mrežu golmana Panića pogodio Bešić u 60. minutu poslije kornera koji je izveo Sofić. U 81. minutu "rezervista" Hodžić uputio je precizan udarac glavom sa ivice šesnaesterca i izjednačio rezultat za konačnih 2:2.

Brčansko Jedinstvo je na svom terenu igralo neriješeno, 0:0 sa Mladošću iz Velike Obarske. Bila je to najslabija partija domaćina u jesenjoj polusezoni. Imali su igrači Jedinstva jalovu inicijativu, ali bez izglednijih prilika za postizanje gola, čime su propustili da zasjednu na prvo mjesto.

Napredak je na oproštaju od domaće publike ostvario pobjedu nad Glasincem od 3:1, ali su domaći teškom mukom došli do nova tri boda. Gosti su prvi poveli, da bi Napredak u samom finišu utakmice sa tri gola preokrenuo rezultat u svoju korist.

U dvoboju bivših šampiona Republike Srpske, Milići su na svom terenu savladali Rudar iz Ugljevika sa 2:0. Gosti su imali inicijativu i "duže loptu u nogama", ali su domaćini, zahvaljujući prije svega udarnom tandemu Majstorović - Ćirković, bili konkretniji i efikasniji.

Do prednosti su došli u 43. minutu poslije očigledno dobro uigrane kombinacije. Majstorović je iz slobodnog udarca visokom loptom proigrao Ćirkovića, koji je "spustio" loptu Kipiću, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine matira Bodirogu. Iz slične akcije pao je i drugi pogodak domaćih, s tim što je ovoga puta egzekutor bio odlični Dušan Ćirković.

Velež iz Nevesinja je na svom terenu pobijedio Proleter iz Dvorova sa 3:1. S obzirom na to da su gosti na ovaj susret došli samo sa desetoricom igrača, može se reći da su rezultatski dobro prošli. To mogu da zahvale golmanu Stokiću koji je u nekoliko navrata dobro intervenisao, kao i nespretnosti domaćih napadača.

Hercegovac je još jednom posrnuo pred svojom publikom. Ovoga puta poražene je od rogatičke Mladosti sa 0:1. I jedna i druga ekipa imale su tokom susreta po dvije, tri dobre prilike koje nisu iskoristili, pa se sa neriješenim rezultatom ušlo u završnicu. Vrhunac nezadovoljstva domaćih igrača izazvao je sudija Milomir Krunić kada, u 83. minutu, nije svirao očigledan penal za Hercegovac. Goran Milidragović je sam izašao pred do tada dobrog golmana gostiju Sekulića, koji ga je, u nedostatku boljeg rješenja, srušio rukama, ali se sudijska pištaljka nije oglasila. Lopte se dočepao Bokić pa je i on grubo srušen u šesnaestercu gostiju, ali je sudija Krunić to okarakterisao kao slobodan udarac sa ivice šesnaesterca. Poslije svega uslijedila je u 89. minutu kontra gostiju, koju je odlično realizovao Siniša Tadić.

Rezultati 14. kola

DONjI ŠEPAK: Napredak - Glasinac 3:1, BRČKO: Jedinstvo - Mladost (VO) 0:0, BRODAC: Jedinstvo - Gorica 2:1, MILIĆI: Milići - Rudar (U) 2:0, NEVESINjE: Velež - Proleter (D) 3:1, BRATUNAC: Bratstvo - Vlasenica 1:3, BILEĆA: Hercegovac - Mladost (R) 0:1, JANjA: Podrinje - Lokomotiva 2:2.