Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 14. kolo

BANjA LUKA - Pobjedom u derbiju kola nad Pelagićevom od 6:1 Sloboda iz Mrkonjić Grada zadržala je tri boda prednosti uoči posljednjeg jesenjeg kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad.

Na "Lukama" je 300 gledalaca vidjelo sedam golova, odličnu utakmicu i briljantnu igru domaćih fudbalera. Naime, da su fudbaleri Dragana Vukše bili još malo precizniji, tri puta su pogodili okvir gola, gosti bi doživjeli pravi brodolom. Mora se priznati da su i igrači Pelagićeva imali nekoliko izglednih prilika, a Borojević je pogodio i prečku.

Crvena zemlja iz Nove Vesi pobijedila je na svom terenu kotorvarošku Mladost sa 3:2 i tako i dalje ima tri boda zaostatka za liderom. Već u petom minutu domaći su preko Novakovića poveli sa 1:0, a u 13. Zeljković je povisio na 2:0. Tada se činilo da je pobjednik već odlučen, ali tako nisu mislili fudbaleri drugoligaša iz Kotor Varoša. U 51. minutu Siniša Đaković je smanjio na 1:2, a isti igrač u 74. je izjednačio na 2:2. Da bodovi ostanu u Crvenoj zemlji pobrinuo se Lovrić, koji je u 82. minutu bio precizan sa bijele tačke.

Omarska je na svom terenu savladala srbačku Slogu sa 1:0. Poslije nekoliko propuštenih prilika, trenutak odluke desio se u 50. minutu, kada je Krecelj pogodio mrežu nemoćnog Vujića.

U posljednjem nastupu ove godine pred svojim navijačima fudbaleri Župa Milke zasluženo su porazili Ozren iz Petrova sa 2:0. Poslije kornera u 55. minutu, najsnalažljiviji u petercu Ozrena bio je Čegar, koji je poslao loptu iza leđa Ćukovića. Majstorija Kosića 11 minuta kasnije donijela je konačan rezultat meča na koji je ekipa Ozrena stigla samo sa 11 fudbalera.

Fudbaleri banjolučke Krajine i Ravni iz Međeđe igrali su neriješeno 1:1. Domaći su imali nekoliko zrelih šansi, ali su gosti prvi došli do prednosti u 82. minutu, kada je Brkić zatresao mrežu Pavlovića. U posljednjim trenucima susreta "rezervista" Krajine Rajčević pogodio je mrežu ekipe iz Međeđe i svom timu donio bod. Treba dodati da je u 62. minutu došlo do sudara igrača Krajine Galića i golmana Ravni Milanovića. Deblji kraj izvukao je fudbaler domaće ekipe, koji je prebačen u bolnicu, gdje mu je ustanovljen potres mozga.

U derbiju začelja dobojski Željezničar je na svom terenu sa minimalnih 1:0 pobijedio "fenjeraša" Tekstilac iz Dervente. Trenutak odluke desio se u 83. minutu kada je Cvijetić pogodio mrežu Bobara.

Rezultati 14. kola

ŽERAVICA: Jedinstvo - Borac (Š) 3:0, BRONZANI MAJDAN: Gomionica - Sloga DIPO 3:1, MRKONjIĆ GRAD: Sloboda - Pelagićevo 6:1, OMARSKA: Omarska - Sloga (S) 1:0, BANjA LUKA: Krajina - Ravan 1:1, NOVA VES: Crvena Zemlja - Mladost (KV) 3:2, DOBOJ: Željezničar - Tekstilac 1:0, MILOSAVCI: Župa Milka - Ozren 2:0.