SAŠK Napredak - Rudar 3:1

Već u trećoj minuti domaćini su poveli sa 1:0. Glavom sa pet metara Nidal Ferhatović je smjestio lotu u mrežu Rudara.
Na 1:1 izjednačio je Džemal Sadiković slobodnim udarcem sa više od 25 metara. Igrao se 17. minut a loptu je ubacio u gornji desni ugao domaćeg vratara.
U 25. minuti Selimotić, glavni sudija ove utakmice pokazuje na jedanaesterac. Kemal Šabić je startovao na Obuću, a sudija je procjenio da se radi o kaznenom udarcu, kojeg je izveo Nidal Ferhatović i postigao svoj drugi gol na ovoj utakmici. Na samom početku drugog poluvremena u 47. minutu Ferhatović je asistirao za Obuću koji sa sedam-osam metara pogađa desnu stranu Rudarevog gola. Bilo je to 3:1 i konačan rezultat utakmice.
Ostali rezultati 12. kola Prve lige F BiH:Iskra – Slaven 5:0, Bosna-Vitez 2:1, GOŠK-Orašje 1:0 i Jedinstvo-Goražde 2:0.
Sutra igraju: Igman-Žepče i Omladinc-Krajišnik. Utakmica Budućnost-Posušje na molbu gostiju odgođena je i najvjerovatnije će biti odigrana u srijedu 04.11.2009.