Propuštena šansa za jesenji tron

Fudbaleri Borca jesenji dio sezone u Premijer ligi BiH završili su, ipak, na drugom mjestu, pošto su na svom terenu poraženi od Sarajeva, 0:1. Trenutak odluke desio se u 61. minutu, kada je Džakmić udarcem sa 18 metara pogodio gornji lijevi ugao protivničkog gola. Banjolučani tako nisu iskoristili ubjedljiv poraz Širokog Brijega u Mostaru, direktnog rivala u borbi za prvo mjesto

Meč su bolje otvorili gosti, koji su u dva minuta stvorili dvije prilike za postizanje gola. Prvo je Hadžić u devetom minutu šutirao iznad prečke, a u narednoj akciji Muminović je iskosa sa desne strane uputio udarac, kojeg je golman domaćih uspio da odbrani.

Na drugoj strani, i Banjolučani u dva minuta uspijevaju da stvore dvije sjajne šanse. Igrao se 21. minut kada je Jandrić sa 30 metara uputio silovit udarac, ali je Alaim loptu skrenuo u korner. Minut kasnije Bilbija je šutirao s desetak metara, a golman bordo tima bio je ponovo na visini zadatka.

U 23. minutu nova šansa za Sarajlije. Muminović je proigrao Alena Škoru, čiji je pokušaj završio pored same lijeve stative Starčevićevog gola.

Najbolju priliku za dolazak u vođstvo imali su fudbaleri Borca, kada je Jandrić u 42. minutu na dodavanje Maksimovića uzdrmao prečku gola već savladanog Alaima.

U nastavku utakmice, tačnije u 46. minutu, Bilbija je izveo korner s desne strane, a Petrić iz neposredne blizine nije uspio da pogodi mrežu.

Tri minuta kasnije Jandrić je pucao s 25 metara, a Alaim je ponovo uspješniji. Igrao se 61. minut kada je Muminović umalo direktno iz kornera matirao Starčevića.

Mogli su gosti u 66. minutu postići i drugi pogodak, ali je Petrić ispred gol-linije i ispred Muminovića izvacio loptu u korner.

Poslije toga se uglavnom igralo pred gostujućim golom i pravo je čudo šta sve nije pogodio Kajkut u 71. minutu, Maksimović u 87. i Vranješ u 89. minutu.

BORAC - SARAJEVO 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Džakmić (62), stadion: Gradski u Banjo Luci, gledalaca: 11.000, sudija: Vladimir Dominković (Orašje), pomoćnici: Drago Čule (Kruševo) i Jasmin Smajić (Tuzla), delegat: Stanko Vujković (Prijedor), žuti kartoni: Maksumić, Janjoš (Sarajevo).

Igrač utakmice: Muhamed Džakmić (Sarajevo) 7.

Borac: Starčević 6,5, Stupar 6, Žarić 6,5, Petrić 7, Ćorić 7, Maksimović 7, Vranješ 6, Ljubojević 6, Jandrić 7 (od 81. Gagula -), Kajkut 6,5 (od 82. Babić -), Bilbija 6,5. Trener: Velimir Stojnić.

Sarajevo: Alaim 7, Rizvanović 6, Belošević 7, Dudo 6,5, Maksumić 6,5 (od 70. Janjoš -), Torlak 7, Ihtijarević 6 (opd 54. Plitka 6), Džakmić 7 (od 84. An. Škoro -), Al. Škoro 7, Muminović 6,5, Hadžić 6. Trener: Mehemd Janjoš.