Olimpik - Borac 1:2

Fudbaleri banjalučkog Borca ostvarili su danas vrijednu pobjedu pošto su u okviru 14. kola Premijer lige, na Grbavici, savladali sarajevski Olimpik rezultatom 1:2 (0:0) i tako ostali u trci za titulom jesenjeg prvaka Bosne i Hercegovine.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u kojem je Olimpik stvorio nekoliko poluprilika, tim iz Sarajeva je došao u vođstvo u 47. minutu preko Ristića. Naime, na jednu dubinsku loptu u šesnaesterac Borca natrčao je Ristić, koji utračava pored odbrane Borca i pogađa za 1:0.

7 minuta kasnije Vranješ je dobro skočio u šesnaesercu domaćih, ali nije uspio zahvatiti loptu, pa je rezultat ostao nepromijenjen. U 56. minutu Bilbija je propustio kolosalnu priliku za poravnanje rezultata. Naime, mladi napadač Borca je lobovao golmana Olimpika Adilovića, ali je lopta pogodila prečku gola sarajevskog tima. "Crveno-plavi" su izjednačili u 65. minutu. Naime, jednu ubačenu loptu u šesnaesterac Olimpika nespretno je zahvatio igrač domaćih Nihad Suljević, koji postiže autogol, te tako omogućava našem timu da dođe do izjednačenja. Konačan rezultat postavio je Nemanja Bilbija u 84. minutu, kada je dobro reagovao na jednu ubačenu loptu, glavom pogodio mrežu iza Adilovićevih leđa i donio veliku radost Borčevim igračima i navijačima.

U sudijskoj nadoknadi Olimpik je stvorio dvije stopostotone prilike. Prvo je Spalević sa 12 metara poslao loptu visoko preko gola Borca, da bi samo minut kasnije Rajović pogodio stativu.

Ovom pobjedom banjalučki premijerligaš je ostao jedan od kandidata za osvajanje jesenje titule. Kolo prije kraja Borac ima zaostatak od jednog boda za Širokim Brijegom, koji je danas deklasirao Zvijezdu iz Gradačca sa 5:0. Borac će postati jesenji prvak BiH ukoliko u posljednjem kolu u nedjelju na svom stadionu u velikom derbiju savlada ekipu Sarajeva, a Široki Brijeg ne uspije savladati Zrinjski u Mostaru.