Premijer liga: Sarajevo na Koševu upisalo rutinsku pobj

Fudbaleri Sarajeva su tečnom i dopadljivom igrom savladali Slaviju, koja se jučer pokazala u jednom od najbezazlenijih izdanja na Koševu u proteklih nekoliko godina.

Još jednom se pokazalo da Sarajevo puno lakše izlazi nakraj s ekipama koje se na Koševu pokušavaju nadigravati, ali Slavija je jučer naišla na superiornijeg protivnika.

Igrač koji je odlučio utakmicu bio je ponovo Alen Škoro. Dok je njega u ekipi, na Koševu ne trebaju strahovati za golove.

Bez mnogo šansi

Prvu šansu imao je upravo Škoro, kada je sa 25 metara šutirao pored gola. Uslijedilo je lijepo proigravanje Hamzagića ka Hadžiću, ali njegov udarac Lučić je nogom odbio u korner iz kojeg je Sarajevo postiglo gol. Hamzagić je centrirao, a Škoro glavom poslao loptu u donji desni ugao Slavijinog gola. Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika. Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Džakmić, čiji je dobar udarac sa 16 metara Lučić dobro odbranio. U 58. minuti Hadžić je iz neobećavajuće situacije sa dvadesetak metara iskosa šutirao pored gola. Ako ih je i bilo, sve dileme o pobjedniku riješene su u 60. minuti. Bombu Hamzagića iz slobodnog udarca sa oko 30 metara Lučić je odbio na stranu, a tamo je loptu dočekao Hadžić i asistirao Škori, koji iz srca peterca nije imao problema u pogađanju prazne mreže.

Raspoloženi Hamzagić

Pet minuta kasnije raspoloženi Hamzagić ponovo je Lučića stavio na muke. Šutirao je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, a golman Slavije nekako je uspio ukrotiti loptu.

Bilježimo još i izlet Škore pred gol Lučića, nakon lijepog proigravanja Pliske, ali je napadač Sarajeva promašio. U 76. minuti šansu je imao Muminović, ali je sa dvadesetak metara šutirao preko gola. Slavija u 90 minuta ka golu Sarajeva nije uputila nijedan udarac.

"Veziri" zagrijali promrzle gledaoce

Nogometaši Travnika efikasnom igrom zagrijali su svoje promrzle navijače. Potop gostiju najavio je Pranjković dobrim pokušajem u 10. minuti, ali je njegov šut završio kraj gola.

Samo četiri minute kasnije Šiljak je u kaznenom prostoru Slobode dobro pronašao Dudića, koji je rutinirano sa 12 metara pogodio donji desni ugao gola Mujkića za 1:0.

Sljedećem pogotku prethodio je dobar prodor Varupe po lijevoj strani koji je uposlio Šiljka. Igrača Travnika srušio je Malkić, a sudija Čuić pokazao na penal. Siguran s bijele tačke bio je kapiten Varupa.

Smanjiti je pokušao Slomić, ali je Nurković skrenuo loptu u korner. U samom finišu prvog dijela Varupa je ubacio u kazneni prostor Slobode, lopta se odbila do Dudića, koji je volej udarcem šalje iza leđa nemoćnog Mujkića za 3:0.

U nastavku su Tuzlaci sve karte bacili u napad. Dobar šut Jogunčića glavom prošao je pored stative Travnika.

U finišu novi gol "Vezira". Brkić je ubacio pred gol Slobode gdje se najbolje snašao Ćurić, nakon čijeg se šuta lopta od prečke odbila u mrežu. Ljekari spašavali život Afedziju

U finišu meča Zrinjski je iz kontranapada stigao do tri vrijedna boda protiv Laktaša, koji su tako u posljednjih šest utakmica osvojili svega bod. Pavle Sušić probio se po lijevoj strani, sjajno ubacio loptu za Vernesa Selimovića, koji sa vrha šesnaesterca precizno pogađa donji desni ugao slabo postavljenog golmana domaćih Vukliša.

Laktaši mogu žaliti za bodovima jer su, za razliku od prethodnih utakmica, protiv Zrinjskog propustili realizirati pet-šest stopostotnih prilika, a glavni krivac je najbolji strijelac Laktaša Vladimir Karalić, koji se propisno ispromašivao.

Nervozu u ovaj meč unijela je teška povreda igrača Zrinjskog Stenlija Afedzija u 28. minuti kada je u duelu sa Savićem teško povrijedio vilicu, pa potom izgubio svijest i brzom intervencijom ljekara oba kluba spašen mu je život. Kolima Hitne pomoći prevezen je u Klinički centar Banja Luka gdje je tek došao svijesti.