Kup BiH: "Plavi" otvorili vrata polufinala

Željezničar je krenuo silovito na početku utakmice, a već u sedmoj minuti "Plavi" su došli u vodstvo. Mešanović je centrirao s lijeve strane, a Stanić glavom pogodio za 1:0.

Izvrsna akcija

Četiri minute kasnije Mešanović je nakon ubacivanja Serdarevića pogodio prečku, a nešto kasnije dobru priliku imao je i Bešlija. Na 2:0 Željezničar je povisio u 25. minuti nakon izvrsne akcije.
Šimić je proigrao Stanića, ovaj ubacio do Bekrića, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu. Prijedorčani su u 34. minuti ostali bez Dobrijevića, kojem je sudija Dominković pokazo drugi žuti karton i put u svlačionicu.
Do kraja poluvremena Mešanović je propustio još jednu stopostotnu priliku kada je sa svega dva metra šutirao pored stative.
U drugom dijelu očekivalo se da će Željezničar do vrha napuniti mrežu Rudara, koji je tokom cijelog meča igrao bunker. Međutim, kao nedavno protiv Veleža, ekipa s Grbavice mnogo lošije je igrala s fudbalerom više.

Propuštene prilike

Najbolje prilke za povećanje vodstva imao je Stanić, dva puta Mešanović, a kada su gledaoci mislili da više neće biti pogodaka, mreža gostiju zatresla se u posljednjim sekundama meča.
Radovanović je izveo aut s lijeve strane, nakon gužve u šesnaestercu lopta je nekako došla do Bučana, koji je snažnim udarcem pogodio za konačnih 3:0, što "Plavima" otvara vrata polufinala Kupa BiH.

Lukavcani u Tuzlu nose dva gola zalihe

U reprizi finala od prošle sezone, Slavija je bila bolja od Slobode, te je uspjela obezbijediti željenu prednost pred revanš u Tuzli. Lukavičani su kvalitetnu igru krunisali sa dva gola.
Nakon pokušaja Jovanovića u 5. i Prodanovića iz slobodnog udarca u 13. minuti, gosti su u 21. minuti izveli brz kontranapad. Slomić je izbacio Hasića, a ovaj je šutirao i za malo bio neprecizan, mada je na desnoj strani imao usamljene Joksimovića i Mujića.
U jeku inicijative Slavije, sedam minuta kasnije, opet je uslijedila brza kontra gostiju. Mujić je sve dobro uradio, ali je lijeva stativa bila saveznik domaćina. U 32. minuti Krasić je oborio Stankovića, a opravdano dosuđen jedanaesterac u gol je pretvorio Regoje, pogodivši desnu stranu gola nemoćnog Mujkića.
Prvu ozbiljniju priliku u nastaku Slavija je iskoristila da udvostruči prednost. Jovanović je preciznim šutem sa 16 metara pogodio lijevi donji ugao gola Mujkića, koji je samo pogledom pratio put lopte u mrežu.

Premijerligaš, ipak, prejak

U prvom poluvremenu smo gledali izvrsnu utakmicu. Šanse su se redale pred oba gola. Spretniji je bio Zrinjski, koji je postigao dva vrlo slična pogotka. U oba navrata je Kordić primio loptu na ivici kaznenog prostora i oštrim udarcima matirao Plisnića za ubjedljivo vodstvo Zrinjskog.
"Plemići" su u nastavku rutinski čuvali prednost. Dobojlije su bezuspješno pokušavale postići bar počasni pogodak, ali nisu u tome uspjeli. Golman gostiju Melher je u nekoliko navrata odlično intervenirao i spasio svoju mrežu.
Tako su igrači Zrinjskog već u Doboju osigurali prednost koja ih vodi u polufinale Kupa BiH.

Banjalučani iskoristili dva igrača više na terenu

Poslije prividne terenske inicijative fudbalera Leotara na početku utakmice, gosti su u 26. minuti preko snalažljivog mladog reprezentativca Nemanje Bilbije došli u vodstvo. On je s lijeve strane, sa otprilike 25 metara udaljenosti, loptu poslao pod samu prečku nemoćnog Beraka.
Sredinom drugog poluvremena sudija Rusmir Mrković isključio je iz igre Darka Dreča te minutu poslije i Dragana Ristića zbog duplih žutih kartona, pa se brojčano slabija ekipa Leotara nije mogla oduprijeti naletima vodećeg sastava Premijer lige.
U 84. minuti Jandrić je postigao drugi gol za svoj tim, a u samom finišu utakmice u jednoj gužvi Maksimović se najbolje snašao, postavio konačan rezultat te time riješio pitanje ko će u polufinale Kupa BiH.