Portugal - Bosna i Hercegovine 1:0

Reprezentacija Bosne i Hercegovine porazena je veceras u Portugalu od domacina sa 1:0. Nasi reprezentativci veceras nisu imali srece te umjesto mreze pogodili su dvije precke i stativu. Prvu pravu priliku imao je Ibisevic u 34 minuti ali njegov volej sa pet metara otisao  visoko preko gola. Salihovic je u 40 minuti sutem iskosa zagrijao dlanove portugalskog golmana. U 44 minuti zatresla se prva precka, Ibricic je na korner Misimovica umjesto gola pogodio metal, te se sa 1:0 otislo na odmor.

U drugom poluvremenu Portugal je bio mnogo bolji protivnik, ali Kenan Hasagic je sigurno zaustavjao suteve napadaca Portugala. Najbolju priliku Bosna i Hercegovina je imala u 88 minuti, Pjanic je odlicno pronasao Dzeku u sesnestercu ciji sut glavom zaustavlja precka, a na odbijenu loptu natrcava Muslimovic i pogadja stativu vec savladanog golmana.

Treba jos istaci da Muratovic, Rahimic i Spahic zbog parnih zutih kartona nece igrati u revansu u Zenici.